Vyhráli jsme Soutěž Obec přátelská rodině 2019

Praha 22 vyhrála ve své kategorii soutěž Obec přátelská rodině 2019 a získala tak dotaci ve výši 1.500.000 Kč.

Naše městská část vyhrála ve své kategorii soutěž Obec přátelská rodině 2019 a získala tak dotaci ve výši 1.500.000 Kč. Koncem června převzala 1. místostarostka Prahy 22 Kateřina Erbsová diplom a symbolický šek z rukou ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové. Slavnostního ceremoniálu v krásných prostorech Hrzánského paláce se zúčastnily také vedoucí sociálních věcí a zdravotnictví Zdeňka Žaludová a Kateřina Kaňoková z naší bezplatné Poradny pro rovné příležitosti.

Soutěž vyhlašuje odbor rodinné politiky a ochrany práv dětí Ministerstva práce a sociálních věcí ČR na realizaci prorodinných aktivit na místní úrovni. Cílem soutěže je podpořit obce aktivity zaměřené na rodiny. Města přidělené dotace využívají na podporu aktivního rodinného života, pořádání kulturních akcí, ke vzdělávání veřejnosti i na zřizování family pointů.

V loňském roce jsme se umístili na třetím místě, v roce 2017 jsme byli druzí v soutěži Obec přátelská seniorům. V naší MČ se prostě daří plnit priority a cíle z Koncepce prorodinné a proseniorské politiky MČ Praha 22, která byla schválena radou na období 2018 - 2021.

Datum vložení: 1. 7. 2019 11:36
Datum poslední aktualizace: 16. 7. 2019 11:44