Uhříněveský zpravodaj 7-8/2019 (formát PDF, velikost souboru 3,41 MB)

Dnes je pátek, 23. 8. 2019, 23:46:42

Dnes je 23.8.2019

Svátek má Sandra

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Mezinárodní den pro připomenutí obchodu s otroky a jeho zrušení

Zítra má svátek Bartoloměj

23. 8. 2019

poloj

Bude skoro jasno až polojasno, na JV přechodně až oblačno, ojediněle přeháňky. Denní teploty 23 až 27°C. Noční teploty 15 až 11°C.

Mobilní aplikace pro cizince žijící v Praze

Typ: Aktuality
Základní informace o životě v Praze
Basic information about life in Prague
Oсновная информация о жизни в Праге
Những thông tin cơ bản về cuộc sống ở Praha

plakát

Dobře si uvědomujeme, jak jsou pro každodenní život v tak krásném, ale také hektickém městě jako je Praha, důležité přesné a rychle dostupné informace. Ať už se chystáte ráno vyrazit do práce městskou hromadnou dopravou, potřebujete si vyřídit pobytové záležitosti na úřadě nebo najít zájmovou činnost pro Vaše děti, vždy je dobré vědět, kam se obrátit.

Proto jsme vytvořili pro Vás, nové obyvatele Prahy, mobilní aplikaci Praguer, díky které budete mít důležité informace stále při sobě.

Přejeme vám, ať se Praha stane Vaším novým domovem a metropolí všech!

Co aplikace nabízí?

Základní informace o životě v Praze

V aplikaci naleznete základní informace o životě v Praze, které jsou přehledně tematicky rozdělené tak, aby se staly Vaší oporou při řešení každodenních situací. V jednotlivých kategoriích získáte například přehled o českém sociálním a vzdělávacím systému anebo se dozvíte, kde Vám pomohou pomoci s Vaším podnikáním.

Důležité kontakty

Naleznete zde také důležité kontakty na jednotlivé organizace, úřady a jejich odbory. Například na pracoviště vyřizující pobytové záležitosti, na zdravotnická zařízení specializovaná na poskytování zdravotní péče cizincům, nebo na neziskové organizace, kde Vám zdarma poradí se vším, co potřebujete.

Přehledná mapa institucí

Součástí aplikace je mapa, na které můžete naleznout relevantní instituce ve Vašem okolí a ihned si vyhledat nejrychlejší cestu k Vašemu cíli.

Různé jazykové verze

Aplikace je k dispozici ve čtyřech jazykových verzích – čeština, angličtina, vietnamština a ruština.

Vytvořeno: 10. 1. 2018
Poslední aktualizace: 10. 1. 2018 08:30