Provozní řád veřejného WC

PROVOZNÍ ŘÁD VEŘEJNÉHO WC
Nové náměstí čp. 1629 – 104 00 Praha 22 - Uhříněves

1.    Obecná ustanovení:

1.1.    Vlastníkem Veřejného WC – Nové náměstí čp. 1629, 104 00 Praha 22 – Uhříněves (dále jen WC) je MČ Praha 22, správcem je MČ Praha 22 zastoupená Odborem hospodářské správy.
1.2.    Provozní období: 1.1.– 31.12.
Provozní doba:   pondělí – neděle  nepřetržitě.
1.3.    WC je určeno pro veřejnost města a je poskytováno za úplatu  10,- Kč.
1.4.    Správce může rozhodnout o uzavření WC v případě, že provoz WC bude ohrožovat bezpečnost návštěvníků, popř. budou probíhat nezbytné opravy.
1.5.    Vybavení WC je majetkem MČ Praha 22 Uhříněves. Jeho úmyslné ničení je trestné.
WC se skládá ze tří sekcí: pánské (dva pisoáry a jedna kabinka s toaletou), dámské (dvě kabinky s toaletou) a pro tělesně znevýhodněné se samostatným vchodem (jedna kabinka s toaletou a umyvadla s teplou a studenou vodou).
Ve společné části jsou umístěny celkem čtyři umyvadla s teplou a studenou vodou a přebalovací pult. Nedílnou součástí je kabinka pro úklidové potřeby.
1.6.    Veškeré závady a připomínky týkající se provozu WC mohou návštěvníci sdělit pracovníkům Odboru hospodářské správy tel: 271 071 803 nebo zapsat do provozního deníku umístěného ve společné části WC.

2.    Bezpečnost:

2.1.    Návštěvníci WC jsou povinni chovat se tak, aby neohrožovali sebe ani ostatní.
2.2.    Je zakázáno na WC přinášet skleněné lahve, nože, injekční stříkačky, zbraně apod.
2.3.    V prostoru WC je zakázána manipulace s otevřeným ohněm.
2.4.    V prostoru WC je zakázáno kouřit, užívat drogy a požívat alkoholické nápoje.
2.5.    Do prostoru WC je zakázáno vjíždět na kolech, koloběžkách, kolečkových bruslích a skateboardu.
2.7.    Do prostoru WC je zákaz vstupu zvířat.
2.8.    V případě nevhodného chování návštěvníků je provozovatel WC oprávněn volat Policii ČR nebo Městskou policii.
2.9.    V případě úrazu je bezprostředně nutné volat pracovníka Odboru hospodářské správy na tel. 271 071 803.

3.    Čistota a údržba:

3.1.    Návštěvníci jsou povinni v prostorách WC udržovat čistotu. Odpadky musí odhazovat do určených nádob.
3.2.    Provozovatel WC zajistí pravidelný úklid.
3.3.    Provozovatel zaznamenává pravidelné kontroly a úklidy do provozního deníku, který je uložen ve společné části WC.
3.4.    Veřejné WC je napojeno na městský vodovodní a kanalizační řad a voda zde používaná je pitná.

Tento Provozní řád schválila Rada městské části Praha 22 na svém 11. zasedání dne 10. 4. 2019.

Mgr. Pavel Kosař v.r.
místostarosta