Uhříněveský zpravodaj 3/2019 (formát PDF, velikost souboru 4,45 MB)

Dnes je středa, 20. 3. 2019, 11:10:46

Dnes je 20.3.2019

Svátek má Světlana

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Světový den frankofonie
  • Světový den divadla pro děti a mládež

Zítra má svátek Radek

Státní svátky a významné dny na zítřek:

• Mezinárodní den boje za odstranění rasové diskriminace
  • Světový den poezie
  • Mezinárodní den zdravého spánku
  • Mezinárodní den loutkového divadla
  • Světový den Downova syndromu

20. 3. 2019

poloj

Bude skoro jasno až polojasno, odpoledne přechodně až oblačno. Denní teploty 6 až 10°C. Noční teploty 2 až -2°C.

Správní poplatky na úseku živnostenského a zemědělského podnikání

Typ: Podnikání
Správní poplatky dle zákona č. 634/2004 Sb., v platném znění:1) položka 24 - živnostenské podnikání,
2) položka 6 - zemědělci

Položka 24

1)  a) ohlášení živnosti při vstupu do živnostenského podnikání

1 000,- Kč

poplatek se vybírá jen jednou i když je ohlášeno více živností současně

b)              další ohlášení živnosti

d)              přijetí další žádosti o koncesi

dtto

c) Přijetí žádosti o koncesi při vstupu do živnostenského podnikání

1 000,-Kč

dtto

e) Změna rozhodnutí o udělení koncese

f) Vydání rozhodnutí o schválení odpovědného ozástupce pro koncesovanou živnost

500,-Kč

poplatek se nevybere, je-li odpovědný zástupce schválen současně s rozhodnutím o udělení koncese

g) Vydání výpisu z živnostenského rejstříku pro provedení oznámené změny

100,-Kč

h) Vydání úplného nebo částečného výpisu z živnostenského rejstříku na žádost  (za každou i započatou stránku)

20,-Kč

i) přijetí podání kontaktním místem veřejné správy podle § 72 živnostenského zákona

Položka 6

2)   a)     Zápis    zemědělského   podnikatele   do   evidence

b)    Změna zápisu zemědělského podnikatele v evidenci

500,-Kč

c)        Změna zápisu identifikačních údajů v evidenci zemědělského podnikatele

100,-Kč

1) Položka 24 - Předmětem poplatku není :

Vydání prvního výpisu ze živnostenského rejstříku po provedení zápisu podnikatele do živnostenského rejstříku.

Změna podmínek provozování podnikatelské činnosti provedená správním úřadem z vlastního podnětu.

Schválení odpovědného zástupce, je-li provedeno současně s rozhodnutím o udělení koncese.

Změna oboru činnosti v rámci živnosti volné.

Poznámky:

Pokud bylo ohlášeno více živností současně nebo podáno současně více žádostí o koncesi, poplatek podle písmen a) až d) se vybírá jen jednou. Poplatek se vybere jen jednou rovněž, pokud je současně ohlášena živnost a podána žádost o koncesi.Poplatek podle písmene a) této položky je splatný při ohlášení živnosti.  Poplatek podle písmen e) až g) této položky je splatný při oznámení změny. Nebude-li poplatek zaplacen, správní úřad úkon neprovede.

Je-li současně učiněno více úkonů podléhajících poplatku podlé této položky, vybere správní úřad jen jeden poplatek ve výši odpovídající nejvyšší sazbě.

Bylo-li ohlášení nebo žádost o provedení správního úkonu zpoplatněné v této položce podáno prostřednictvím kontaktního místa veřejné správy, vybírá správní poplatek kontaktní místo veřejné správy. Správní poplatek stanovený v písmenech a) až h) je příjmem obce, jejímuž obecnímu živnostenskému úřadu bylo podání doručeno.

2) Položka 6 -  Osvobození

Od poplatku podle písmene a) této položky je osvobozen zápis osoby provozující zemědělskou výrobu podle zákona č. 105/1990 Sb., o soukromém podnikání občanů, ve znění zákona č. 219/1991 Sb. a zákona č. 455/1991 Sb., pokud se tato osoba zaeviduje do evidence zemědělského podnikatele ve lhůtě a způsobem stanoveným zvláštním právním předpisem.

Předmětem poplatku není:

Změna uvedená v písmenu c) této položky, která navazuje na změny již provedené v obchodním rejstříku nebo jiném rejstříku.

Vytvořeno: 13. 5. 2016
Poslední aktualizace: 11. 7. 2016 08:48