Uhříněveský zpravodaj - zima 2019/2020 (formát PDF, velikost souboru 3,84 MB)

Interaktivní mapa - odkaz otevře nové okno

Dnes je pátek, 13. 12. 2019, 10:50:19

Dnes je 13.12.2019

Svátek má Lucie

Zítra má svátek Lýdie

13. 12. 2019

zatazenosde

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť, od 400m srážky sněhové. Denní teploty 1 až 5°C. Noční teploty 2 až -2°C.

Kam zdarma odevzdat pneumatiky

Typ: Životní prostředí
Systém Eltma umožňuje pneuservisům, autoservisům, místům prodeje pneumatik, ale i firmám s vlastním vozovým parkem, bezplatný svoz a likvidaci použitých pneumatik.

V dubnu 2016 získal oprávnění první kolektivní systém zpětného odběru pneumatik. Kolektivní systém provozuje nezisková společnost ELT Management Company - Eltma. Eltma sdružuje největší výrobce pneumatik a plní zákonné povinnosti povinných osob, které do systému přistoupí, a to transparentním a hospodárným způsobem.

Eltma byla založena společnostmi Bridgestone ČR, s.r.o., Continental Barum s.r.o., Goodyear Dunlop Tires Czech s.r.o., Michelin Hungária Kft., Nokian Tyres s.r.o. a Pirelli Tyre (Suisse) S.A., které tímto krokem projevily platformě svou jednoznačnou podporu.

Eltma umožňuje pneuservisům, autoservisům, místům prodeje pneumatik - tj. místům zpětného odběru, ale i firmám s vlastním vozovým parkem, bezplatný svoz a likvidaci použitých pneumatik, a to bez ohledu na značku, množství či případný nákup pneumatik. Množství odevzdaných pneumatik musí odpovídat množství obvyklému užívání automobilu. Zpětný odběr je určen pro koncové uživatele – spotřebitele.

Na webových stránkách www.eltma.cz naleznete seznam pneuservisů, autoservisů, míst prodeje pneumatik, ve kterých můžete odevzdat použité pneumatiky zcela zdarma (např. Jaromír Bednář - Přátelství 551/4, BGA motors s.r.o. - Fr. Diviše 1573/7, Pneu Sekáč/Lokys s.r.o. - K Netlukám 93, Veronika Holubová - Bečovská 656/14 (areál f. ELPEKO), L.T. obchodní a stavební společnost s.r.o. - Za Podjezdem 500, ContiTrade Services s.r.o. - Pod Bahnivkou 102/1, RS PNEU s.r.o. -  Fr. Diviše 1275/19, PNEUSERVIS RATAJ & MIKOVEC - Fr. Diviše 944/1).

Systém zpětného odběru - eltma

Síť Eltma plní požadavky na zpětný odběr, které stanovuje zákon o odpadech v § 38. Na místech zpětného odběru zajišťují povinné osoby zpětný odběr použitých pneumatik od konečných uživatelů:

• Bez podmínky koupě nových výrobků (pneumatik) nebo služeb
  • Zcela zdarma
  • Bez ohledu na značku, množství a velikost pneumatik

Hlavní město Praha v současné době umožňuje občanům na všech sběrných dvorech odevzdat jakékoliv pneumatiky v jakémkoliv množství, ovšem za úplatu. Ceny stanovuje provozovatel sběrného dvora, v současné době se pohybují od 25 Kč - 100 Kč/ks. Ročně se takto vysbírá cca 275 tun pneumatik.

ikona - zpětný odběr pneumatik

Málokdo ví, že povinností povinných osob resp. prodejců pneumatik a pneuservisů je zcela zdarma pneumatiky odebírat a to bez ohledu na nakoupené množství, značku a velikost!!! Děkujeme občanům, že odevzdáním použitých pneumatik chrání životní prostředí a čistotu našeho okolí.

Informační leták

leták