Uhříněveský zpravodaj 2/2018

Zítra má svátek Liliana

24. 2. 2018

obl

Bude polojasno až oblačno. Denní teploty -3 až 1°C. Noční teploty -9 až -13°C.

Praha už nevyhazuje, nevyhazujte s námi

Typ: Životní prostředí
Tak zní motto nové webové stránky praho.nevyhazujto.cz., kterou hlavní město Praha ve spolupráci s portálem nevyhazujto.cz spustilo začátkem září 2017.

„Praha je moudrá i moderní. Získala své virtuální tržiště, na němž bude mít Pražan možnost Pražanovi dělat radost. Darovat mu věc, kterou už nepotřebuje, a to zdarma, jen za odvoz. Pražané tedy budou mít radost, že darovali, získali či ušetřili místo v odpadkovém koši a Praha bude hrdá na to, že to svým Pražanům umožnila. Praga Caput Regni!“

Jak to celé funguje?

Do internetového prohlížeče zadáte adresu praho.nevyhazujto.cz. Pokud něco sháníte, můžete hledat podle různých kategorií nebo jen listovat a hledat zda Vás něco zaujme. Pokud jste našli, co jste hledali, klikněte na „Chci to“, přihlaste se/zaregistrujte se a postupujte podle instrukcí. Pokud naopak chcete něco nabídnout, je potřeba se nejprve zaregistrovat pomocí jednoduchého formuláře, vyplnit pár kolonek o nabízené věci a vložit fotografii. Pak už jen čekáte na zájemce.

Internetový portál slouží všem občanům hlavního města, kteří mají ve svých domovech věci, které již nepotřebují a rádi by, aby posloužily někomu dalšímu. Nebo naopak, něco potřebují a touto cestou mohou jen za odvoz věci jednoduše získat.

informační leták

Jedná se o další z aktivit, které realizuje odbor ochrany prostředí Magistrátu hlavního města Prahy v rámci problematiky předcházení vzniku odpadů. Doufáme, že občané tuto novou službu budou využívat a ušetří tím životní prostředí, své peněženky a místo ve své popelnici nebo v odpadkovém koši.

NEVYHAZUJTE S NÁMI a navštivte webové stánky praho.nevyhazujto.cz

Zdroj: Portál ŽP