Městská část Praha 22
Praha 22

Sběrné dvory

Sběr jedlých potravinářských olejů a tuků

Datum: 15. 6. 2021

Použité jedlé potravinářské oleje a tuky v uzavřených plastových obalech můžete vhazovat do černých sběrných nádob s růžovým víkem umístěných na 22 místech v Uhříněvsi, Pitkovicích a Hájku. Chraňme přírodu, chraňme své majetky, pomoci může každý.

Sběrný box na tiskové kazety

Datum: 18. 5. 2021

Tisková kazeta je elektroodpad, nepatří do směsného odpadu, odevzdává se do sběrného boxu. Odevzdané kazety jsou předávány firmám provádějícím renovace tiskových kazet.

Kam zdarma odevzdat pneumatiky

Datum: 20. 3. 2020

Systém Eltma umožňuje pneuservisům, autoservisům, místům prodeje pneumatik, ale i firmám s vlastním vozovým parkem, bezplatný svoz a likvidaci použitých pneumatik. Od roku 2023 je pro občany a další konečné uživatele zaveden bezplatný zpětný odběr pneumatik na sběrných dvorech.

Kam odevzdat použité injekční stříkačky

Datum: 20. 3. 2020

Obaly léčiv s integrovanou jehlou (předplněné injekční stříkačky s integrovanou jehlou - přeplněné injekční lékové formy a předplněná inzulínová pera) je nově možné bezplatně odevzdávat v lékárnách. 

Sběrné dvory

Datum: 20. 3. 2020

Sběrné dvory na území hlavního města Prahy
- seznam věcí, které lze odevzdávat, podmínky, provozní doba, kontakty

Pilotní projekt sběru použitých tonerových a inkoustových kazet

Datum: 7. 2. 2020

Od 1. 1. 2020 byl zahájen pilotní projekt sběru použitých tonerových a inkoustových kazet na vybraných sběrných dvorech hl. m. Prahy.