Uhříněveský zpravodaj 2/2019 (formát PDF, velikost souboru 3,61 MB)

Dnes je čtvrtek, 21. 2. 2019, 17:22:18

Dnes je 21.2.2019

Svátek má Lenka

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Mezinárodní den mateřského jazyka
  • Mezinárodní den průvodců cestovního ruchu
  • Mezinárodní den boje proti kolonialismu

Zítra má svátek Petr

Státní svátky a významné dny na zítřek:

• Mezinárodní den skautů - Den sesterství
  • Den obětí zločinu

21. 2. 2019

zatazenosde

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky. Denní teploty 6 až 10°C. Noční teploty 6 až 2°C.

Projekt Strategie komunikace Úřadu městské části Praha 22
Reg. č. CZ.03.4.74/0.0/0.0/16_034/0002769

logo EU

V lednu 2017 byl zahájen Projekt Strategie komunikace Úřadu městské části Praha 22, v rámci Operačního programu Zaměstnanost – prioritní osy Efektivní veřejná správa. Projekt si klade za cíl zefektivnit komunikaci v rámci úřadu i komunikaci s občany a bude realizován v letech 2017 – 2018 (24 měsíců).

Na 7. kulatém stole se mezigeneračně bubnovalo

Typ: Aktuality
7. kulatý stůl s občany proběhl na téma Senioři a mezigenerační spolupráce

V Divadle U22, v rámci Dne sociálních služeb a zdraví, proběhl ve středu 5.9. 2018 kulatý stůl, který byl zaměřen na představení služeb a akcí pro seniory v MČ Praha 22. Vystoupili zde zástupce starosty Jiří Knotek, vedoucí klubu seniorů Stanislava Drozenová i vedoucí odboru sociálních služeb a zdraví Zdena Žaludová, aby občanům představili služby a aktivity, které jsou seniorům v naší MČ poskytovány a nabízeny.

Prezentován byl také celý projekt „Praha 22 podporuje seniory a mezigenerační spolupráci“, za který MČ Praha 22 získala 2. místo v soutěži MPSV Obec přátelská seniorům.

Druhá část kulatého stolu byla zaměřena na informace k četným mezigeneračním aktivitám, které se v MČ realizují pro seniory a děti z místních mateřských i základních škol. Závěr kulatému stolu patřil mezigeneračnímu bubnování, kterého se účastnilo kolem 40 dětí a seniorů. Všichni účastníci mezigeneračního bubnování, pod vedením Petra Šušora, byli nadšení.  Zprvu nesmělé bubnování postupně gradovalo ve velkou sílu a závěr patřil jednomu hlasitému společnému mezigeneračnímu rytmu.

Pro ty, kteří se nemohli zúčastnit, jsou k dispozici na www.praha22.cz brožury k tomuto tématu – jednak je zde brožura ze 7. kulatého stolu a pak také brožura shrnující všechny pro-seniorské a mezigenerační akce, která je v sekci Podpora seniorů a mezigenerační spolupráce.

Vytvořeno: 18. 9. 2018
Poslední aktualizace: 18. 9. 2018 15:00