znáte je všechny?
Husova modlitebna – prostá obdélníková stavba s předsunutou průčelní věží, postavená v roce 1924. Patří Českobratrské církvi evangelické.
Legionářský dům s obřadní síní – budova postavená v roce 1925 jako památník na legionáře a první muzeum. Od roku 1956 využívána jako obřadní síň.
Památník obětem 1. i 2. světové války, který symbolizuje tvar otevřené knihy.
Židovský hřbitov – na rozloze 3 284 m2 je zachováno asi 300 náhrobků (nejstarší za roku 1719). Naposledy se zde pohřbívalo v únoru 1942.
Obora – rozsáhlý 35 ha park, ojedinělý komplex lužního lesa s velmi hodnotným bylinným patrem, v roce 1982 vyhlášen chráněným územím. Končí zde naučná stezka Dubeč - Uhříněves.
Vzniklo na pozemcích, kde v letech 1868–2000 stával cukrovar. První budovou byla školní jídelna a roku 2002 k ní byla přistavěna radnice. Následoval polyfunkční dům, domy s pečovatelskou službou a nakonec Lékařský dům se služebnou policie.
Uhříněveské muzeum – v budově bývalých cukrovarských stájínajdete v přízemí výstavní a spolkovou místnost a prvním patře knihovnu.
Synagoga – pozdně klasicistní budova byla postavena z peněžitých sbírek roku 1848. Za války byla nacisty uzavřena a později sloužila jako prádelna. Židovská obec již nebyla po válce v Uhříněvsi obnovena a budova je dnes používána ke komerčním účelům.
Děkanský úřad – fara byla postavená roku 1913 a je stále sídlem římskokatolické církve.
Socha sv. Jana Nepomuckého – barokní socha z dílny M. Jäckla a za ní budova první uhříněveské školy, později radnice (do roku 2002) i s obecní šatlavou. Narodil se zde malíř Oto Bubeníček.
Kostel Všech svatých - stavba vrcholného baroka provedená v letech 1740-1743 podle plánů říčanského stavitele T. V. Budila, výzdobu interiéru provedl malíř Jan P. Molitor, před kostelem barokní sochy z mariánského sloupu z Kostelce nad Černými Lesy. Za kostelem byla roku 1906 postavena kaple Božího hrobu.
Zámek – renesanční památka postavená Janem Smiřickým na konci 16. stol. Za třicetileté války byla vypálena Švédy. Do dnešní podoby upravena počátkem 18. století. Je součástí areálu VÚŽV.
Budova byla zrekonstruována v roce 2009. Kromě divadla, koncertů a jiných akcí zde bylo roku 2015 obnoveno kino.
Nejstarší budova v Uhříněvsi (č.p. 19) – byla zřejmě tvrz přebudovaná na mlýn v roce 1727.
Špýchar – patrová sýpka a brána s bohatě tvarovanou a profilovanou římsou z druhé poloviny 18. století, pozůstatky poplužního dvora vzniklého zřejmě na místě původní tvrze. Nyní slouží komerčním účelům.
Zvonička – lidová stavba s doškovou stříškou zvanou „zouvák“ má jeden zvon. Je z 19. stol., v roce 2000 restaurována a do jejího základu vložena pamětní schránka. Nachází se 200 m severně od Špýcharu.
Pitkovická stráň - přírodní rezervace, na rozloze 0,5 ha na skalnatém terénu bývalého lomu sídlí společenstva teplomilných rostlin a hmyzu. Končí zde naučná stezka Povodím Botiče.
Kostel sv. Ondřeje – pochází ze 14. století, v roce 1767 byl zčásti znovu vystavěn a opraven. K jižnímu boku kostelíka přiléhá věž, postavená ze zbytků hlásné věže kolovratského hradu zaniknutého za husitských válek.
Socha sv. Donáta – byla postavena Marií Terezií Savojskou v době morové epidemie dobytka. Podobných soch je pouze šest v celé zemi.
Tvrz – věžovitá tvrz ze 14. století. Původně gotický objekt byl při renesanční přestavbě v roce 1592 zvýšen o patro s krakorci.
Kostel sv. Markéty – podle pověsti se na raně gotickém hradě, který zde stával, narodila dcera Václava II. Na památku byl na místě hradu vystavěn kostel, který prošel barokní přestavbou v letech 1739-40. Věž kostela představuje ojedinělý typ tzv. spišské renesance. Na sever od kostela jsou v polích pozůstatky slovanského hradiště.
Kostel sv. Martina – novorománský kostelík byl vystavěn roku 1869 na místě bývalého farního kostela.
Přírodní park Rokytka – 700 m široký prostor o rozloze 320 hektarů podél potoka Rokytka od Nedvězí až do Koloděj s naučnou stezkou Mýto.