Praha 22 - Zjednodušená verze stránek

Aktuální zpravodajství - Výstavbu ZŠ Romance budeme mít plně ve své kompetenci

Foto: DESIRA STUDIO, ZŠ Chýně

Rada hl. města Prahy schválila naši žádost o převod investiční akce výstavby nové ZŠ Romance. Pro Prahu 22 je to jednoznačně pozitivní zpráva, jelikož výstavbu nové školy bude mít městská část plně ve své kompetenci. Současný projekt ZŠ Romance bude na základě architektonické soutěže, kterou vypíše naše městská část, přepracován takovým způsobem, aby nebylo nutné žádat o nové územní rozhodnutí. Další ambicí je projekt upravit tak, aby odpovídal cílům projektu Zdravá škola.

Na dnešním jednání rada hl. města Prahy schválila žádost naší městské části o převod (tzv. delimitaci) investiční akce výstavby nové ZŠ Romance. Pro Prahu 22 je to jednoznačně pozitivní zpráva, jelikož výstavbu nové školy bude mít městská část plně ve své kompetenci. Předchozí model, kdy měl realizaci školy na starost investiční odbor magistrátu hl. města Prahy, se neukázal jako příliš funkční. Jen přípravou studie a projektové dokumentace k územnímu rozhodnutí se ztratily přibližně tři roky. V sousedních Kolovratech dokonce stejná projekční firma připravila projekt školy, který není v souladu s územním plánem a nelze ji tedy realizovat.

U obou projektů se naplno ukázalo, že soutěžit návrh nové veřejné budovy bez architektonické soutěže a pouze na nejnižší nabídkovou cenu není přístup, který by se dlouhodobě vyplatil. Současný projekt ZŠ Romance bude na základě architektonické soutěže, kterou vypíše naše městská část, přepracován takovým způsobem, aby nebylo nutné žádat o nové územní rozhodnutí. Další ambicí je projekt upravit tak, aby odpovídal cílům projektu Zdravá škola, který se zaměřuje na kvalitu vnitřního prostředí (výměna vzduchu, osvětlení, tepelná pohoda a hluk+akustika).

Aby bylo dokončení nové základní školy co nejvíce urychleno, vyčlení městská část ze svého rozpočtu finanční prostředky, které pokryjí služby související se stavebním managementem. Ten zahrnuje řízení, koordinaci, kontrolu a reporting všech účastníků projektu od fáze přípravy, realizace až po zahájení provozu nové školy.

Datum vložení: 26. 11. 2019 11:18
Datum poslední aktualizace: 3. 2. 2020 17:41