Praha 22 - Zjednodušená verze stránek

Omezení spalování suchého rostlinného materiálu od října 2023

Praha schválila vyhlášku, která zakazuje od října venkovní pálení ohňů. Výjimkou bude příprava jídla (např. grilování) a mimo smogovou situaci.

Dne 14.9. 2023 zastupitelstvo HMP schválilo obecně závaznou vyhlášku č. 5/2023, která omezuje od října 2023 spalování suchého rostlinného materiálu (jako např. listí) v otevřených ohništích na celém území hl. města Prahy. Cílem je zlepšit kvalitu ovzduší a snížit imisní zátěž veřejnosti.

Vyhláška zakazuje spalování suchého rostlinného materiálu v otevřených ohništích za účelem jeho odstraňování na celém území hlavního města Prahy. Vyhláška zároveň uvádí, co se rozumí rostlinným materiálem a jak s ním nakládat. I nadále bude možné spalovat v otevřených ohništích suché dřevo a šišky, pokud je taková činnost realizována jako volnočasová aktivita, spojená například s přípravou jídla na otevřeném ohništi či grilu, s výjimkou období, kdy je vyhlášena smogová situace.

Více: https://portalzp.praha.eu/jnp/cz/ovzdusi/obecne_zavazna_vyhlaska_HMP_52023_omezeni_spalovani_sucheho_rostl_materialu.html

Foto: ivabalk, Pixabay

Datum vložení: 27. 9. 2023 22:23