Praha 22 - Zjednodušená verze stránek

Recykluj mobil

recykluj mobil

Městská část Praha 22 se i v letošním roce zapojuje ve spolupráci se společností Remobil, z.s. do neziskového projektu REMOBIL – Recykluj mobil - charitativně ekologického sběru starých a nepotřebných mobilních telefonů, určeného pro všechny obyvatele Prahy a zaměstnance různých úřadů a firem.

Městská část Praha 22 se i v letošním roce zapojuje ve spolupráci se společností Remobil, z.s. do neziskového projektu REMOBIL – Recykluj mobil - charitativně ekologického sběru starých a nepotřebných mobilních telefonů, určeného pro všechny obyvatele Prahy a zaměstnance různých úřadů, firem a institucí.

Sběrná a osvětová kampaň „Recykluj mobil“ proběhne od 1.3.2024 do 31.3.2024. Kampaní Recykluj mobil podpoříme neziskový spolek SILOU HLASU, z.s. věnováním 10 Kč z každého odevzdaného mobilu. Cílem je sesbírat co nejvíce mobilních telefonů a vybrané prostředky věnovat na zajištění osobní asistence.

Mobilní telefon je drobné zařízení, které se nám snadno vejde do kapsy, jeho hmotnost je zhruba 100 gramů. Nicméně je spočítáno, že za celým životním cyklem mobilu se skrývá 1000x více materiálů a odpadů, tedy asi 100 kg. Výroba mobilu je tedy extrémně energeticky a materiálově náročná. Recyklací a zejména potom prodloužením životnosti mobilu (opravy, využití komponent z použitých mobilů na náhradní díly, nekupovat si každé 2 roky nový mobil atd.) kompenzujeme tyto negativní dopady na naše životní prostředí.

Hlavním cílem celé kampaně je změna stavu, kdy se mobilní telefony hromadí v domácnostech a znamenají tak do budoucna environmentální problém. Proto se snažíme všem nabídnout co nejjednodušší způsob, jak se nepotřebných telefonů zbavit. Cílem kampaně v Praze je sebrat od Pražanů desítky tisíc nepotřebných mobilů, kterých je zde odhadem 1,4 milionu kusů. Díky recyklaci a opětovnému využití pomáháme lidem a chráníme přírodu. Z každého telefonu se přispívá 10 Kč na charitativní účely a díky recyklaci mobilů dochází k opětovnému využití surovin, jako jsou například drahé kovy, plasty, železo, sklo. To v součtu znamená významné úspory vody a snížení produkce ekvivalentu CO2. Oboje vzniká nebo se spotřebovává právě třeba při těžbě nerostných surovin nutných pro výrobu nových mobilních telefonů.

Sběrný box pro odkládání nepotřebných mobilů bude od 1.3.2024 do 31.3.2024 k dispozici během provozní doby budovy radnice Úřadu městské části Praha 22, Nové náměstí 1250/10, Praha 10 ve vestibulu u stávajících sběrných nádob na použitá elektrozařízení, světelné zdroje, tiskařské tonery a baterie. Stačí přijít a nepotřebný mobil zde bezplatně do sběrného boxu odevzdat.

Kampaň podporuje sběrnými místy i mediálně několik městských částí, dalším neméně významným partnerem tohoto projektu se stala Zásilkovna, díky níž je možné bezplatně odevzdat nepotřebné mobily v zalepené krabičce na jakékoliv podací pobočce – stačí znát kód 98765259 pro bezplatné předání. Na webu  https://remobil.cz/recyklujmobil/  budou zveřejňována všechna občanům dostupná sběrná místa po dobu kampaně Recykluj mobil.

Zbavte se svého nepotřebného mobilního telefonu v rámci projektu Recykluj mobil. Můžete tak opravdu pomoci. Děkujeme, že se s námi zapojíte, děkujeme za každý odevzdaný mobil.

recykluj mobil

Zdroj: Projekt REMOBIL