Vyjadřovací portál PVS a PVK

Pražské vodovody a kanalizace (PVK), provozovatel městské vodohospodářské infrastruktury, a její správce, Pražská vodohospodářská společnost (PVS), spustily do ostrého provozu vyjadřovací portál, který umožňuje elektronickou formou podávat žádosti o vyjádření k projektové dokumentaci nebo také k činnostem nad již realizovanými vodovodními a kanalizačními přípojkami.

Hlavní výhodou vyjadřovacího portálu je urychlení vyjádření PVK a PVS. Žadatel již nemusí žádat každou společnost samostatně, ale má možnost podat jednu žádost z klidu svého domova, kterou vyřídí obě společnosti zároveň. Případná komunikace s žadatelem probíhá pod jedním číslem jednacím pomocí emailové adresy a formuláře. Není tedy nutné v případě chybně podané projektové dokumentace evidovat nové žádosti.

Služba je bezúplatná a splňuje veškeré podmínky pro ochranu osobních údajů. „Vyjádření, které žadatel obdrží e-mailovou formou, je opatřeno elektronickou pečetí pro jednodušší komunikaci a důvěryhodnost se stavebními úřady.

Pomocí vyjadřovacího portálu může žadatel podávat žádost o vyjádření k jednotlivým fázím stavebního řízení dle zákona č. 183/2006 Sv., o územním plánování a stavebním řádu (stavební zákon), v platném znění, předprojektové přípravě nebo k technickým žádostem nad již realizovanými vodovodními nebo kanalizačními přípojkami.

Odkaz na Vyjadřovací portál zde

Nadále existuje možnost požádat o vyjádření písemnou formou. Tyto žádosti však musí být digitalizovány z důvodu evidence do systému a možnosti společného vyjádření, a proto jejich příjem bude zpoplatněn.