Uhříněveský zpravodaj 5/2019 (formát PDF, velikost souboru 3,71 MB)

Dnes je pondělí, 27. 5. 2019, 9:32:56

Dnes je 27.5.2019

Svátek má Valdemar

Zítra má svátek Vilém

27. 5. 2019

oblacnosde

Bude skoro jasno až polojasno, během odpoledne až oblačno, místy přeháňky, ojediněle bouřky. Denní teploty 20 až 24°C. Noční teploty 14 až 10°C.

Odbor životního prostředí a dopravy

Odbor životního prostředí a dopravy Úřadu městské části Praha 22 zajišťuje výkon státní správy a samosprávy na úseku životního prostředí v rozsahu působnosti, která je mu dána přímo zákonem nebo je na něj přenesena Statutem hlavního města Prahy, případně vyplývá z organizačního řádu úřadu městské části.

Ochrana ovzduší

• Kontroluje plnění povinností provozovatelů zdrojů nevyjmenovaných v příloze č. 2 zákona o ochraně ovzduší.
  • Vydává stanoviska k územnímu a stavebnímu řízení z hlediska ochrany ovzduší.

Nakládání s odpady

• Vede evidenci přepravy nebezpečných odpadů, zařízení k nakládání s odpady, dopravců odpadů, evidenci odpadů a způsobů nakládání s nimi.
  • Vydává stanoviska k územnímu a stavebnímu řízení z hlediska nakládání s odpady.
  • Spolupracuje s hl. m. Prahou na organizaci svozu odpadu z domácností (objemný odpad, bioodpad, tříděný odpad a nebezpečný odpad).

Ochrana přírody a krajiny

• Povoluje kácení dřevin rostoucích mimo les, přijímá oznámení o kácení, ukládá náhradní výsadby.
  • Vydává stanoviska k územnímu a stavebnímu řízení z hlediska ochrany dřevin.

Ochrana zvířat proti týrání

• Kontroluje dodržování povinností podle zákona na ochranu zvířat proti týrání v rozsahu své působnosti a přijímá oznámení o konání veřejného vystoupení zvířat.
  • Koordinuje odchyt toulavých koček v rámci programu kastrace koček na území hl. m. Prahy.

Ochrana lesa, myslivost a rybníkářství

• Kontroluje dodržování povinností podle zákonů o lesích, myslivosti a rybníkářství v rozsahu své působnosti.

Ochrana zemědělského půdního fondu

• Přijímá žádosti o odnětí půdy ze zemědělského půdního fondu a vydává souhlas s odnětím půdy ze zemědělského půdního fondu do 1 ha.
  • Rozhoduje o výši odvodů za odnětí půdy ze zemědělského půdního fondu.

Rostlinolékařská péče

• Přijímá hlášení o trvalém umístění včelstev a o hromadném letu včel za zdrojem snůšky.
  • Přijímá oznámení o podezření nebo výskytu škodlivých organismů.
  • Přijímá oznámení o použití přípravků k ošetřování porostů.

Veřejná zeleň a dětská hřiště

• Zajišťuje péči o veřejnou zeleň a spravuje dětská hřiště provozovaná městskou částí.

Úsek dopravy je příslušným silničním správním úřadem dle zákona č.13/1997Sb.ve znění pozdějších předpisů , o pozemních komunikacích,pro výkon státní správy nad místními komunikacemi II.-IV.tř.a veřejně přístupnými účelovými komunikacemi na MČ Praha 22, MČ Kolovraty, MČ Benice, MČ Nedvězí a MČ Královice. Na místních komunikacích I. třídy, t.j. Přátelství, Podleská a Fr.Diviše v úseku Podleská - Novopetrovická vykonává státní správu odbor správních agend MHMP.

• povoluje užívání a činnosti podléhající povolení dle výše citovaného zákona a prováděcí vyhlášky k tomuto zákonu č.104/1997Sb., ve znění pozdějších předpisů, dále dle zákona 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a vyhlášky č.30/2001Sb., kterou se provádějí pravidla provozu na pozemních komunikacích a úprava a řízení provozu na pozemních komunikacích.
  • vydává rozhodnutí na omezení provozu na komunikacích, zvláštní užívání (pro umisťování stav. materiálu, reklamních zařízení, stánkový prodej, pořádání kulturních, zábavných a sportovních akcí, umístění inženýrských sítí apod.) a na zřizování sjezdu a nájezdu na místní komunikace (připojování nemovitostí).
  • stanoví umístění dopravních značek a režimy na komunikacích v rámci místních úprav silničního provozu a osazování dopravně bezpečnostních zařízení.
  • je správcem poplatku za MČ Praha 22, dle zákona o správních poplatcích č.634/2004 Sb. a zákona o místních poplatcích č.565/1990 Sb., ve znění pozdějších předpisů a vyhlášky hl.m.Prahy č. 5/2011 Sb. HMP o místním poplatku za užívání veřejného prostranství.
  • jako dotčený orgán státní správy se vyjadřuje z hlediska silničního správního orgánu k projektové dokumentaci nových staveb, změn a užívání objektu, přestaveb apod. jak v územním, tak stavebním řízení
  • podílí se na určování rozvoje komunikační sítě
  • sleduje provoz MHD a prosazuje její rozvoj a úpravy
  • vykonává státní dozor na místních komunikacích a veřejně přístupných účelových komunikacích v rozsahu zákona 13/1997 Sb. o pozemních komunikacích ve znění p.p.
  • jako příslušný silniční správní úřad projednává přestupky a správní delikty ve věcech místních komunikací a veřejně přístupných účelových komunikacích dle příslušných předpisů.
  • vyřizuje stížnosti a podněty, podává informace v oblasti dopravy na území Prahy 22.

Žádosti a formuláře naleznete zde.

Osoby

JménoFunkceTelefon