Zpráva o došlých stížnostech a peticích za rok 2020

Všechna došlá podání za rok 2020 byla řádně zaevidována v písemné a elektronické podobě a předána k vyřízení příslušným odborům.

Na svém 2. zasedání dne 27. ledna 2021 byla RMČ Praha 22 seznámena se statistikou došlých stížností a petic občanů tak, jak byly přijaty a zaznamenány Odborem kanceláře úřadu ÚMČ Praha 22 v roce 2020. RMČ vzala zprávu na vědomí a uložila ji zveřejnit na webových stránkách MČ Praha 22 a v Uhříněveském zpravodaji.

Výše uvedený pokyn zahrnuje povinnost informovat RMČ   Praha 22
o počtu došlých stížností a petic od občanů MČ Praha 22. Všechna došlá podání za rok 2020 byla řádně zaevidována v písemné
a elektronické podobě a předána k vyřízení příslušným odborům. Celkem za rok 2020 došla 4 podání, z nichž jedno bylo zaregistrováno jako petice, jako stížnosti byla zaregistrována tři podání. V roce 2020 byla projednána a vyřízena všechna 4 podání.
Ze tří stížností se dvě týkaly úředního postupu zaměstnanců OSVZ, jedna stížnost pak postupu ZMČ P22. Obě stížnosti OSVZ byly shledány jako nedůvodné. Proti vyřízení stížností nebyl v žádném případě podán opravný prostředek k nadřízenému orgánu. Stížnost na postup ZMČ byla shledána jako důvodná, přičemž následně došlo k nápravě úředního postupu.
Jediná petice se týkala situace na obslužné komunikaci při „sídlišti“ K Netlukám a na základě jejího podání MČ P22 přijme řešení.
Všechna podání byla zpracována v souladu s Organizačním řádem a Pravidly pro vyřizování stížností a petic podaných orgánům Městské části Praha 22.

Počet podání celkem

Z toho - petic