Zpráva o došlých stížnostech a peticích za rok 2021

Všechna došlá podání za rok 2021 byla řádně zaevidována v písemné a elektronické podobě a předána k vyřízení příslušným odborům.

Na svém 5. zasedání dne 16. února 2022 byla RMČ Praha 22 seznámena se statistikou došlých stížností a petic občanů tak, jak byly přijaty a zaznamenány Odborem kanceláře úřadu ÚMČ Praha 22 v roce 2021. RMČ vzala zprávu na vědomí a uložila ji zveřejnit na webových stránkách MČ Praha 22 a v Uhříněveském zpravodaji.

Výše uvedený pokyn zahrnuje povinnost informovat RMČ   Praha 22 o počtu došlých stížností a petic od občanů MČ Praha 22. Všechna došlá podání za rok 2021 byla řádně zaevidována v písemné  a elektronické podobě a předána k vyřízení příslušným odborům. Celkem za rok 2021 došla 3 podání, z nichž dvě byly zaregistrovány jako petice; jako stížnost bylo zaregistrováno jedno podání.
V roce 2021 byla projednána a vyřízena všechna 3 podání.

Stížnost se týkala postupu OOS při vyřizování změny bydliště. Této stížnosti nebylo vyhověno a stěžovatel požádal MHMP hl. m. Prahy o přešetření postupu našeho úřadu v dané věci. MHMP následně shledal postup ÚMČ Praha 22 jako správný. Jedná petice se týkala dopravní situace v ulici K Dálnici, druhá pak „hnojiště“ VÚŽV v Hájku. Obě petice byly shledány jako opodstatněné a obou byla přijata příslušná opatření k nápravě daného stavu.

Všechna podání byla zpracována v souladu s Organizačním řádem a Pravidly pro vyřizování stížností a petic podaných orgánům Městské části Praha 22.

Počet podání celkem

Z toho - petic