Otevřené informační centrum funguje rok

Ve čtvrtek 7. dubna 2016 to byl přesně rok, kdy spustilo provoz Otevřené informační centrum v přízemí radnice na Novém náměstí. Nabízí jedinečné služby: rozšířenou otevírací dobu, poradny zdarma a práci pro ženy, které se vrací z rodičovské dovolené.

Ve čtvrtek 7. dubna 2016 to byl přesně rok, kdy spustilo provoz Otevřené informační centrum (OIC) v přízemí radnice na Praze 22. Nabízí jedinečné služby: rozšířenou otevírací dobu, poradny zdarma a práci pro ženy, které se vrací z rodičovské dovolené.

Kvůli razítku si nemusíte brát v práci volno

Občané mají díky provozu OIC k dispozici služby v prodloužených otevíracích hodinách a své záležitosti si mohou vyřídit i v sobotu. Můžete si nechat ověřit listiny a podpisy, v provozu je CzechPoint a podatelna. Usednout můžete k počítači se skenerem, který je připojen na bezplatný internet i tiskárnu. A před vchodem stojí interaktivní úřední deska a informační kiosek, které jsou k dispozici nonstop.

V OIC pracují ženy na sdíleném úvazku

Všichni víme, jak obtížné je sehnat práci na zkrácený úvazek po době strávené s malými dětmi doma. Tajemnice Úřadu MČ Praha 22 a „matka“ OIC Olga Jandová k tématu řekla: „Podporuji prorodinnou politiku a aktivně se zabývám tematikou rovných příležitostí. V OIC jsem proto zaměstnala pět žen na tzv. sdílených pracovních úvazcích.“

Pět poraden zdarma

S otevřením OIC se také rozběhly poradny pro místní občany, které jsou zdarma. Lidé nejčastěji využívají právní rady a poradnu rovných příležitostí. Uhříněves je městská část Prahy s nejnižším průměrným věkem obyvatel. Rady s návratem do práce po rodičovské dovolené, osobním rozvojem a bohužel i právním řešením rozvodu patří k těm nejčastějším.

Informace nejdou jen k občanům

Městská část si od OIC slibovala především větší komunikaci s občany a to hlavně na osobní úrovni. Smyslem bylo zlepšit vzájemnou informovanost, naslouchat lidem, jejich potřebám a poskytnout jim zpětnou vazbu. K výročí fungování také proběhl průzkum spokojenosti, ze kterého vyplývá, že jsou lidé spokojeni s otevírací dobou 58 hodin týdně včetně soboty, přístupem zaměstnankyň i technickým vybavením. Uvítali by předprodej vstupenek, více turistických předmětů a prospektů a občasnou přítomnost samosprávy. Díky vzájemné komunikaci víme co zlepšovat.

Datum vložení: 8. 4. 2016 12:54
Datum poslední aktualizace: 9. 12. 2016 3:18