Uhříněveský zpravodaj 7-8/2019 (formát PDF, velikost souboru 3,41 MB)

Dnes je středa, 24. 7. 2019, 1:06:21

Dnes je 24.7.2019

Svátek má Kristýna

Zítra má svátek Jakub

24. 7. 2019

poloj

Bude skoro jasno až polojasno. Denní teploty 29 až 33°C. Noční teploty 18 až 14°C.

Podmínky hlasování pro občany ČR žijící na území ČR

Typ: Aktuality
Informace pro občany, kteří žijí v ČR, mění trvalé bydliště po 14. dubnu 2019 nebo jsou po návratu na území České republiky ze zahraničí, kde byli vedeni ve zvláštním seznamu voličů na zastupitelském úřadě.

Do seznamu voličů pro volby do Evropského parlamentu budou automaticky zaneseni ti voliči – občané ČR, kteří ke dni 14. 4. 2019 budou v MČ Praha 22 přihlášeni k trvalému pobytu.

Pokud volič – občan ČR změní místo trvalého bydliště v rámci území České republiky po zápisu do seznamu voličů pro volby do Evropského parlamentu (tj. po 14. dubnu 2019) musí na obecním úřadě v místě původního bydliště požádat o vyškrtnutí ze seznamu voličů pro volby do Evropského parlamentu. Obecní úřad o tom vydá potvrzení. Toto potvrzení je nutné předložit obecnímu úřadu v místě nového bydliště nejpozději do 22. května 2019 nebo ve dnech voleb okrskové volební komisi ve volební místnosti v místě nového bydliště, kde zároveň musí prokázat své právo hlasovat ve volebním okrsku (zejména občanským průkazem s odděleným rohem a potvrzením o změně místa trvalého pobytu nebo novým občanským průkazem s aktuálními údaji).

Pokud volič po návratu na území České republiky ze zahraničí, kde byl veden ve zvláštním seznamu voličů na zastupitelském úřadě, hodlá hlasovat ve volbách, musí požádat zastupitelský úřad o vyškrtnutí ze zvláštního seznamu voličů. Zastupitelský úřad mu o vyškrtnutí vydá potvrzení. Toto potvrzení je nutné předložit obecnímu úřadu v místě trvalého pobytu nejpozději do 22. 5. 2019 nebo v dny voleb okrskové volební komise ve volební místnosti příslušné podle místa trvalého pobytu.

Podmínky hlasování pro občany ČR žijící na území ČR

Vytvořeno: 4. 2. 2019