Sčítání lidu, domů a bytů - online

Kdy: 27. 3. 2021 0:00 – 9. 4. 2021 23:59

Kde: on-line

Začne v sobotu 27. března a skončí v úterý 11. května 2021. Koná se jednou za deset let, je povinné a v letošním roce bude poprvé v historii primárně online.

Typ akce: ostatní (akce pro celou rodinu)

První fáze – online – od 27. 3. do 9. 4.
Lidé se budou moci sečíst přes webovou nebo mobilní aplikaci bezpečně z pohodlí domova, bez nutnosti dalšího kontaktu se sčítacím komisařem. Jedinou podmínkou online sečtení je přístup k internetu.

Druhá fáze – tištěný formulář – od 17. 4. do 11. 5.

Klasický listinný formulář je připraven pro ty, kteří se nezúčastní sčítání eletronicky. Za velmi přísných hygienických opatření ho občan získá od sčítacích komisařů spolu s odpovědní obálkou. Vyplněné formuláře bude možné zdarma vhodit do jakékoliv poštovní schránky, nebo odevzdat na kontaktním místě sčítání.

Sčítání lidu, domů a bytů se koná jednou za deset let. Na našem území koná pravidelně už od roku 1869. Údaje o veškerém obyvatelstvu, jeho rozmístění, demografických, sociálních a ekonomických charakteristikách, složení a způsobu bydlení pomáhají v mnoha sférách – například při plánování dopravy, kapacit ve zdravotnických zařízeních, domovech pro seniory nebo školkách i při tvorbě územních plánů či výjezdech hasičů.

Veškeré informace o Sčítání 2021 jsou dostupné na stránkách www.scitani.cz, infolince 274 056 789 a e-mailu dotazy@scitani.cz. Podrobnější informace naleznete v PDF ke stažení.

Sčítání nezajišťují obce ani městské části, ale Český statistický úřad ve spolupráci s Českou poštou.

scitani_2021_sumarizace.pdf

Adresa místa konání