Vivaldi: Gloria - Akordum, orchestr a sólisté

Kdy: 14. 5. 2023 19:30

Kde: Kostel Všech svatých v Uhříněvsi

plakát

Při jarním koncertu se můžete těšit nejen na pěvecký sbor, ale také na celý orchestr a profesionální sólisty.

Typ akce: hudba (koncert, vážná hudba, zpěv, sbory)

Akordum pro letošní jaro sáhl k Vivaldiho Gloria, se kterou sbor vystoupí v místním kostele Všech svatých za doprovodu profesionálních hudebníků. Jádrem orchestru bude varhaník a cemballista Martin Šmíd, renomovaný odborník na barokní hudbu žijící a působící v Uhříněvsi. Koncert bude řídit dirigent Ondřej Kunovský, absolvent Pražské konzervatoře a AMU se stáží na švédské Královské hudební akademii. Spolu se sborem a orchestrem vystoupí profesionální sólisté.

Akci pořádá ženský pěvecký sbor Akordum působící v Uhříněvsi již po dobu osmi let. Za dobu své působnosti v Uhříněvsi sbor pořádal mnoho koncertů (např. již tradiční Českou mši vánoční v Husově kapli, koncerty v muzeu), ale reprezentoval svou „rodnou“ městskou část i na různých místech republiky (jmenujme například loňské květnové provedení Otvírání studánek B. Martinů na stejnojmenné slavnosti na Třech studních na Vysočině, které bylo odbornou veřejností označeno za jedno z nejlepších za celou asi třicetiletou éru konání této slavnosti).

Program a podrobnosti ke koncertu

akordum_Program_Gloria.pdf

Adresa místa konání