Vycházka mezi dvěma pražskými nádražími

Kdy: 27. 6. 2021 14:00 - 16:00

Kde: Masarykovo nádraží u začátku první koleje

Vycházka mezi dvěma pražskými nádražími

Mimo jiné si cestou mezi dvěma nádražími ukážeme, kudy vedlo městské opevnění, jakou cestou se vozilo do Prahy kutnohorské stříbro, a kde stávaly šibenice popravčího vrchu.

Typ akce: ostatní (přednáška)

Vycházku začneme na Masarykově nádraží, kde si řekneme, jaké problémy museli Pražané řešit, než do města přijel první vlak. Dozvíme se také o prvních rocích železničního provozu v českých zemích a navštívíme čekárnu, která byla vybudována přímo pro císaře Františka Josefa I.

Cestou mezi dvěma nádražími si ukážeme, kudy vedlo městské opevnění, jakou cestou se vozilo do Prahy kutnohorské stříbro, a kde stávaly šibenice popravčího vrchu. Ve Vrchlického sadech se zastavíme u rondokubistického kiosku, plastiky Sbratření a sochy prezidenta Wilsona. Vycházka skončí na pražském hlavním nádraží, kde nahlédneme do secesní císařské čekárny. Zde byl například v prosinci 1918 uvítán prezident Tomáš Garrigue Masaryk, poté co se vrátil ze svého exilu.

Adresa místa konání

Masarykovo nádraží u začátku první koleje, Praha

Časová náročnost

Doba trvání: 120 minut