Probíhá úprava webových stránek.

Praha oslaví v červnu Týden pěstounství. Naše MČ se připojí

logo

Praha oslaví od 10. do 16. června 2019 první ročník Týdne pěstounství. Těšit se můžete na semináře, diskuse s odborníky včetně samotných pěstounů, výstavy, promítání dokumentárních filmů s tematikou náhradní rodinné péče či volnočasový program pro rodiny s dětmi.

Praha oslaví Týden pěstounství i MČ Praha 22 se připojí

Praha oslaví od 10. do 16. června 2019 první ročník Týdne pěstounství.  Zveme pěstounské rodiny, ale i širokou veřejnost na akce po celé Praze. Těšit se můžete na semináře, diskuse s odborníky včetně samotných pěstounů, výstavy, promítání dokumentárních filmů s tematikou náhradní rodinné péče či volnočasový program pro rodiny s dětmi. V rámci vybraných aktivit představí zástupci úřadů a doprovázejících organizací návštěvníkům informace o tom, jak je možné stát se pěstounem. Ale i jaké jsou na pěstouny kladeny nároky a jaká je následná nabídka podpůrných služeb pro rodinu, která se rozhodne dítě přijmout. Týden pěstounství je ale také příležitostí k poděkování všem pěstounům starajícím se o děti, které nemohou být se svými rodiči.

Všechny akce během Týdne pěstounství Praha jsou zdarma. Podrobný program akce na tydenpestounstvi.praha.eu.

"Dominik, Vladimír a Jana našli novou rodinu

Manželský pár přijal v roce 2016 do pěstounské péče sourozence Dominika (11), Vladimíra (12) a Janu (13). „Když obě naše děti dospěly, přemýšleli jsme co dál. Uvědomovali jsme si, že máme dostatek času a energie, abychom se ještě do něčeho pustili. Čtete si letáky, hledáte si informace a ono to začíná do sebe zapadat. Začíná to dávat smysl. Společně jsme se rozhodli, že pomůžeme cizím dětem. I naše dospělé děti souhlasily," vzpomíná pěstounka na období rozhodování, zda se stát náhradními rodiči.

Bohužel, pěstounů má Praha stále nedostatek. "Hledáme pěstouny zejména pro sourozenecké skupiny a starší děti, i pro děti s handicapem," říká Jana Klinecká, vedoucí oddělení sociální péče Magistrátu hl. m. Prahy. Podle psycholožky Radomíry Bednářové: "Snem každého dítěte není ústavní výchova, ale vyrůstat v láskyplné náruči alespoň jednoho rodiče zajišťujícího pro něj stabilní a bezpečný domov."

Chcete-li se o náhradní rodinné péči dozvědět více, obraťte se prosím na Oddělení sociálně-právní ochrany dětí Úřadu městské části Praha 22 na telefonní číslo: 271 071 884.

Děkujeme, že Vám situace ohrožených dětí není lhostejná.

Datum vložení: 18. 4. 2019 12:07
Datum poslední aktualizace: 18. 4. 2019 12:25

Uhříněveský zpravodaj - květen 2020 (formát pdf, velikost souboru 2,36 MB)

Interaktivní mapa - odkaz otevře nové okno

info přímo do mobilu

Informace z Prahy 22 ve vašem mobilu

Informace ke koronaviru

Informace ke koronaviru

máte vyhotovené doklady?

Máte již hotový občanský průkaz nebo cestovní pas?
On-line objednávky

Významné odkazy

Uhříněveský zpravodajFacebook městské části Praha 22        Mobilní aplikace Praha 22 v mobilu

Milion pro Prahu 22 - participativní rozpočetBěžecká škola Prahy 22