Uzavírka kvůli výstavbě vodovodu skončila

ilustastrativní obrázek

Dlouhodobá uzavírka komunikace K Dálnici mezi Uhříněvsí a Pitkovicemi v pondělí skončila. Výstavba vodovodního řadu bude nadále vedena mimo komunikaci.

V pondělí 31. srpna 2020 z ulic Ke Kříži a K Dálnici zmizely poslední stavební stroje a otevřela se dlouhodobá uzavírka mezi Uhříněvsí a Pitkovicemi.

Stavba vodovodního řadu bude nyní v dalších etapách pokračovat od Pitkovic dál směrem na Jesenici. Nikoli však už v tělese komunikace. Pouze v ulici Ke Kříži, pod železničním mostem, bude do konce října lokální omezení. S plným zprovozněním vodovodního přivaděče se počítá nejdříve v roce 2025.

Investorem stavby je hlavní město Praha a důvodem výstavby vodovodu je navýšení jeho kapacity, která je v Uhříněvsi po masivní výstavbě posledních let již nedostatečná. Dokončením stavby také dojde k napojení na druhou větev vodovodního řadu, a dojde tak k zaokruhování pro celou jihovýchodní část Prahy. Stavba započala na jaře 2019.

Datum vložení: 2. 9. 2020 17:15
Datum poslední aktualizace: 2. 9. 2020 17:31