Probíhá úprava webových stránek.

Linka kolegiální podpory pro pracovníky ve zdravotnictví

leták

Linka je k dispozici na číslech 607 400 591 a 720 219 618

leták

Linka kolegiální podpory pro pracovníky ve zdravotnictví

Linka je k dispozici na číslech 607 400 591 a 720 219 618

Volající zdravotník spojen s pracovníkem linky, nabízející kolegiální první psychickou podporu. K dispozici jsou na ni zdravotničtí peeři a psychologové Systému psychosociální intervenční služby (SPIS), připraveni být nápomocni v krizových situacích svým kolegům, pracovníkům ve zdravotnictví. Dostupnost této linky je nepřetržitá, tedy v v režimu 0-24 hodin.

Linku kolegiální podpory mohou kontaktovat pracovníci ve zdravotnictví, na něž doléhá aktuální krizová situace. Jde přitom nejen o ty, kteří jsou zapojeni do přímé péče o pacienty, ale také o vedoucí pracovníky, operátorky tísňových linek, či farmaceuty. Na ty všechna doléhá v těchto dnech nejen vysoká profesní zátěž -  mohou být konfrontováni s duševně nadlimitními událostmi při samotném výkonu své práce, jako je ošetřování pacientů s infekcí, a tedy zvýšené riziko vlastní nákazy, velké množství nemocných, práce přesčas, nedostatek pracovních pomůcek, nutnost rychlé akceptace změn v pracovním režimu, vlastní karanténa, vysoká míra odpovědnosti a mnoho dalších. Stejně jako ostatní lidé, mohou mít i tito kolegové obavy o zdraví svých blízkých, vnímat frustraci z nemožnosti postarat se o potřeby vlastních partnerů, dětí, či rodičů.

Účelem linky kolegiální (peer) podpory je poskytnout pracovníkům ve zdravotnictví bezpečný prostor pro podpůrný rozhovor, základní doporučení pokud jde o zvládnutí jejich stresového zatížení, obav, frustrace, emocí, naplnění základních potřeb.

Velká výhoda telefonické formy poskytované služby je její okamžitá dostupnost, a to i v době, kdy je takový pracovník právě na svém pracovišti, a má jen krátký časový prostor s někým v klidu hovořit. Rovněž v době přísné karantény je telefonní podpora možná bez omezení a rizika přenosu infekce.

Linka je anonymní a hovory samozřejmě nejsou monitorovány.

PhDr. Lukáš Humpl a Mgr. Vendula Kolářová

Garanti Systému psychosociální intervenční služby (SPIS)

www.spis.cz

Datum vložení: 16. 4. 2020 17:10
Datum poslední aktualizace: 16. 4. 2020 17:12

Uhříněveský zpravodaj - červen 2020 (formát pdf, velikost souboru 3,03 MB)

Interaktivní mapa - odkaz otevře nové okno

info přímo do mobilu

Informace z Prahy 22 ve vašem mobilu

Informace ke koronaviru

Informace ke koronaviru

máte vyhotovené doklady?

Máte již hotový občanský průkaz nebo cestovní pas?
On-line objednávky

Významné odkazy

Uhříněveský zpravodajFacebook městské části Praha 22        Mobilní aplikace Praha 22 v mobilu

Milion pro Prahu 22 - participativní rozpočetBěžecká škola Prahy 22