Probíhá úprava webových stránek.

Zákaz vstupu bez roušky do MHD, Lékařského domu a DPS

Zákaz vstupu bez roušky do Lékařského domu a DPS  1

Platí zákaz vstupu do prostředků městské hromadné dopravy, a v Uhříněvsi Lékařského domu a DPS bez zakrytého nosu a úst. Pokud nemáte roušku, použijte šátek, či šálu. V opačném případě vás lékaři neošetří a v lékárně neobslouží.

Městská hromadná doprava

Od úterý 17. března je zákaz vstupu do prostředků městské hromadné dopravy bez ochranných prostředků dýchacích cest -  roušky, respirátoru, šátky, šály apod.).

Nařízení je níže v příloze.

Uhříněves - Lékařský dům a DPS

Po konzultaci s lékaři jsme nuceni přijmout opatření k ochraně našich občanů a zdravotnického personálu.

Platí zákaz vstupu do Lékařského domu a DPS bez zakrytého nosu a úst. Pokud nemáte roušku, použijte šátek, či šálu. V opačném případě vás lékaři neošetří a v lékárně neobslouží.

Lékaři ruší preventivní prohlídky a očkování, omezují svou ordinační dobu, její úpravu budeme postupně aktualizovat na webu MČ. Pacienti s horečkou ať nejprve kontaktují svého lékaře a ten se s nimi domluví na případné návštěvě v poslední ordinační hodině.

Abychom zamezili kontaminaci Lékařského domu novým typem coronaviru sháníme dobrovolníky z řad mediků, kteří budou u vstupu měřit příchozím teplotu a provedou následnou selekci. Pokud bude teplota vyšší, zjistí epidemiologická data a základě nich rozhodnou o dalším postupu (návštěva lékaře ve vybrané ordinační hodině a nebo odeslání do nemocnice).
Pokud jste ochotni nabídnout svou pomoc, volejte místostarostku Kateřinu Erbsovou na tel: 777577503.

Vzhledem k tomu, že je nezbytné, aby zdravotní péče fungovala v této době alespoň v omezené míře, snažíme se lékaře a zdravotní sestry, co nejvíce ochránit. Nemají dostatek ochranných pomůcek a většina z nich je ve vyšším věku, nákaza by pro ně mohla mít vážné následky.

Prosíme buďte ohleduplní, dodržujte vstup s rouškou a v případě horečky nevycházejte a vždy se pokuste lékaře nejprve telefonicky kontaktovat.

Nařízení primátora - roušky v MHD

Nařízení primátora ze dne 16. 3. 2020.pdf
Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 467,26 kB
Datum vložení: 16. 3. 2020 16:39
Datum poslední aktualizace: 17. 3. 2020 10:42

Uhříněveský zpravodaj - červen 2020 (formát pdf, velikost souboru 3,03 MB)

Interaktivní mapa - odkaz otevře nové okno

info přímo do mobilu

Informace z Prahy 22 ve vašem mobilu

Informace ke koronaviru

Informace ke koronaviru

máte vyhotovené doklady?

Máte již hotový občanský průkaz nebo cestovní pas?
On-line objednávky

Významné odkazy

Uhříněveský zpravodajFacebook městské části Praha 22        Mobilní aplikace Praha 22 v mobilu

Milion pro Prahu 22 - participativní rozpočetBěžecká škola Prahy 22