Milostivé léto je tu pro vás

Máte dluhy u státu nebo víte o někom, kdo takové dluhy má? Milostivé léto je mimořádná příležitost zbavit se naráz dluhů a exekucí. Milostivé léto již začalo a končí 28. ledna 2022. Vhodné je ale začít co nejdříve, protože se očekává velký zájem a administrativa se může vléci.

Vážení občané,

„Milostivé léto“ je obrovská šance pro lidi v dluhových pastech. Umožňuje tisícům lidí zbavit se exekucí vůči státu, obcím a tam, kde mají své podíly, jako jsou nemocnice, zdravotní pojišťovny atd. Zachovává přitom pravidlo, že dluhy se mají platit. Tento princip se podařilo prosadit poslanci Markovi Výbornému (KDU-ČSL) v končící sněmovně.

Stačí zaplatit jistinu a malý poplatek exekutorovi a dlužník dostane šanci začít normální život. Podle Exekutorské komory může mít Milostivé léto vliv až na třetiny všech exekucí, kterých je dnes 4 300 000. Milostivé léto začalo 28. října a končí 28. ledna 2022. Vhodné je ale začít co nejdříve, protože se očekává velký zájem a administrativa se může vléci.

Prosím nesuďme dlužníky. Je mezi nimi spousta hluboce lidských příběhů. Často kvůli špatným zákonům. Z 1500 Kč za neuhrazenou pokutu u dopravního podniku vzniklo snadno 60 000 Kč, tedy čtyřicetkrát tolik. Mnohaletý úrok z prodlení za dlužné nájemné byl i 90 % ročně.

Vás, kteří čtete tyto řádky, chci proto naléhavě poprosit. Pokud znáte ve svém okolí kohokoli, koho by se tato pomoc mohla týkat, řekněte mu o tom. Nasměrujte ho do některé pomáhající instituce, jako jsou charity, občanské poradny či Člověk v tísni.

Ať zavolá na dluhovou linku Člověka v tísni 770 600 800 nebo se podívá na web

nedluzimstatu. cz/milostive-leto/.

Pokud tuto šanci nevyužijí, zpětně ji využít už bohužel nepůjde. A první aktivita musí být na straně dlužníka!

Díky za vaši pomoc s osvětou. Je to opravdu důležité.

Štěpán Zmátlo, radní

ML