Praha 22 má nového starostu

foto radnice

Městská část Praha 22 má po třech měsících nového starostu. Stal se jím dosavadní zastupitel Tomáš Kaněra (ANO 2011). Cílem nového starosty je stabilizovat situaci ve vedení obce a dotáhnout potřebné investice do školství městské části.

Tomáš Kaněra je povoláním geodet a je dlouholetým předsedou místního fotbalového klubu SK Čechie Uhříněves. „Politice naší městské části je třeba vrátit důvěryhodnost,“ říká Tomáš Kaněra. „Vzájemnými rozpory zastupitelů jsme ztratili několik měsíců, kvůli kterým stojí významné investiční projekty. Městská část přitom tyto projekty bezpodmínečně potřebuje dotáhnout. Když rychle nepostavíme novou mateřskou školku a základní školu, budou zanedlouho muset naši občané hledat pro své děti místo jinde.“

Tomáš Kaněra

Naše pětadvacetičlenné zastupitelstvo se po jarním odvolání Vojtěcha Zelenky neshodlo několik měsíců na novém kandidátovi. Kompromisní řešení se našlo až na jednání zastupitelstva 24. června 2021. „Radnice Prahy 22 nemůže být uzavřený zámek, do kterého má přístup jen ten, kdo přikyvuje vedení. Hodlám radnici znovu otevřít všem občanům,“ zdůrazňuje nový starosta Tomáš Kaněra.

Datum vložení: 24. 6. 2021 0:23
Datum poslední aktualizace: 24. 6. 2021 0:57