Informace z radnice

ÚP

Kontaktní pracoviště Úřadu práce pro Prahu 10 změní adresu

Datum: 22. 7. 2021

Od pondělí 2. srpna 2021 budou zaměstnanci Kontaktního pracoviště Úřadu práce ČR pro Prahu 10 poskytovat klientům služby na nové adrese.

Omezení příjmu žádostí o osobní doklady ve středu 28. července

Datum: 8. 7. 2021

Ve středu 28. 7. 2021 nebude z provozních důvodů možný příjem žádostí o osobní doklady. Ostatní agendy budou zajištěny. Děkujeme za pochopení

Odstávka systému podání žádosti a vydání občanského průkazu

Datum: 29. 6. 2021

V souvislosti s přijímáním nového zákona o občanských průkazech si vás dovolujeme upozornit na odstávku systému, který slouží pro podání žádosti o vydání občanského průkazu a jeho následného převzetí.

Omezení při podání žádosti a vydání cestovního pasu

Datum: 29. 6. 2021

Důležité informace Ministerstva vnitra v souvislosti s přijímáním novely zákona o cestovních dokladech – odstávka systému.

ikona

Dobrovolní hasiči jsou připraveni pomoci. Hrozí silné bouřky a povodně

Datum: 28. 6. 2021

Sbor dobrovolných hasičů Uhříněves už plnohodnotně funguje a má potřebné vybavení. Pokud budete potřebovat pomoc, například se zatopeným sklepem, neváhejte je kontaktovat: 728 686 736

ilustrativní fotografie

Většina radních Prahy 22 rezignovala, rada má nyní tři členy

Datum: 25. 6. 2021

V pátek 25. 6. na své funkce v Radě MČ Praha 22 rezignovali čtyři její členové Kateřina Erbsová, Pavel Kosař, Ondřej Lagner a Ivo Krátký. Od soboty 26. 6. tak bude mít rada pouze tři členy Tomáše Kaněru, Štěpána Zmátla a Radovana Koutského. Podrobnosti najdete v článku.

Praha 22 má nového starostu

Datum: 24. 6. 2021

Městská část Praha 22 má po třech měsících nového starostu. Stal se jím dosavadní zastupitel Tomáš Kaněra (ANO 2011). Cílem nového starosty je stabilizovat situaci ve vedení obce a dotáhnout potřebné investice do školství městské části.

Hasiči zkoušeli nejen stříkačky

Datum: 14. 6. 2021

Ve středu 9. června 2021 naši hasiči zkoušeli hasící techniku. Přes léto a v následujícím období se SDH Uhříněves zapojí do odborných školení a kurzů pro rozšíření činností.

Praha 22 je stále bez starosty, rezignovala i většina radních

Datum: 20. 5. 2021

Na jednání Zastupitelstva Městské části Prahy 22 dne 19. května 2021 byl při volbě nového starosty navržen jediný kandidát – Vojtěch Zelenka. Ten však nebyl v tajné volbě zastupiteli zvolen. Pravomoci starosty tak i nadále zůstávají 1. místostarostce Mgr. Kateřině Erbsové.

ikona

Muž láká malé děti do auta! Poučte své děti

Datum: 26. 4. 2021

‼ VÝZVA PRO RODIČE menších dětí - zopakujte svým dětem, jak se zachovat, pokud by je někdo lákal do auta. Neznámý muž se snaží zneužít důvěřivosti dětí i v naší lokalitě. Více v reportáži CNN Prima News.

fotografie radnice

Provoz úřadu a infocentra bude od 19. dubna bez omezení

Datum: 16. 4. 2021

Od pondělí 19. dubna bude radnice i Otevřené informační centrum přístupné veřejnosti ve standarních úředních hodinách. Objednání na přepážky již nebude nutné, přesto ho doporučujeme. Ušetříte čas strávený čekáním a minimalizujete riziko nákazy. Nedostupné zůstává pouze využití PC pro veřejnost.

Změny ve vedení MČ Praha 22

Datum: 25. 3. 2021

Zastupitelstvo městské části Praha 22 na svém 2. letošním zasedání odvolalo Vojtěcha Zelenku z funkce starosty. Jeho pravomoci Rada MČ Praha 22 rozdělila na svém 9. jednání dne 26. 3. 2021.

LOGO FÚ

Přiznání k dani z nemovitosti v období nouzového stavu

Datum: 8. 1. 2021

Finanční úřad pro hlavní město Prahu žádá občany: NECHOĎTE – VOLEJTE – PODEJTE a zveřejňuje návod na elektronické podání, kontakty a odpovědi na časté dotazy.

Ženy, dbejte bezpečnosti! 1

Ženy, dbejte bezpečnosti!

Datum: 26. 11. 2020

V Uhříněvsi a okolí se pohybuje muž, který pronásleduje a obtěžuje osamělé ženy na procházce či při běhu. Dbejte opatrnosti, pokud ho potkáte, neprodleně volejte linku 158.

Registr vozidel na Pankráci je opět otevřen

Datum: 6. 11. 2020

Provoz registru vozidel odboru dopravněsprávních činností magistrátu je obnoven. Před návštěvou je nutné provést rezervaci.

Využívejte přednostně elektronickou komunikaci

Datum: 4. 10. 2020

žádáme občany, aby k vyřizování neodkladných záležitostí na našem úřadě přednostně využívali objednávkový systém, ePodatelnu nebo e-mailovou a telefonickou komunikaci.

logo ČP

Česká pošta mění od října otevírací dobu poboček

Datum: 22. 9. 2020

Uhříněveská pošta na Novém náměstí bude otevřena:
PO + ST 10-12 a 13-18
ÚT + ČT + PÁ 8-12 a 13-16

Mobilní rozhlas pro Prahu 22

Datum: 20. 3. 2020

Mobilní rozhlas je informačním kanálem, kterým je možné obyvatele městské části informovat o aktuálním dění nejen v obci, ale i o celopražských a celostátních událostech, které se naší městské části dotýkají.