Starostové městských částí Praha 1 – 22 protestují proti rušení poboček České pošty

V reakci na páteční zveřejněný seznam rušených poštovních poboček, se dnes 3.4.2023 uskutečnila schůzka starostů pražských městských částí 1 až 22. Starostové požadují po České poště osobní jednání a žádají Vládu ČR, aby do jejich ukončení deklarovaný plán rušení poštovních poboček neschvalovala.

"Jakkoli lze pochopit ekonomický záměr rušení poboček, není možné se starosty tak zásadní věc vůbec nekomunikovat. Naší MČ se to zatím tolik netýká, ale např. na Praze 3 má zůstat z 6 poboček jen jediná pro 80 tisíc obyvatel, což je nemožné," vysvětluje postoj starostů pražských městských částí starosta MČ Prahy 22 Tomáš Kaněra.

Na setkání starostů v dnešních dopoledních hodinách 3. 4. 2023 bylo schváleno usnesení, které považuje komunikaci České pošty s MČ za velmi nešťastnou. Seznam rušených poboček nebyl s pražskými starosty nijak konzultován a nebyly k němu předloženy ani žádné důvody a argumenty.

Starostové proto požadují, aby Česká pošta nejpozději do 7. 4. kontaktovala všechny starosty a domluvila se s nimi na termínech setkání, uskutečněných do 14 dnů. Dále požadují, aby byla při hodnocení zohledněna lokální specifika typu dopravní obslužnosti, územní bariérovosti, hustoty a počtu obyvatel. A žádají ministra vnitra Víta Rakušana a Vládu ČR, aby do doby ukončení všech schůzek navrhovaný plán rušení poboček pošt neschvalovali.

(foto od G.C.Pixabay)

usneseni