Městská část Praha 22
Praha 22

Většina radních Prahy 22 rezignovala, rada má nyní tři členy

ilustrativní fotografie

V pátek 25. 6. na své funkce v Radě MČ Praha 22 rezignovali čtyři její členové Kateřina Erbsová, Pavel Kosař, Ondřej Lagner a Ivo Krátký. Od soboty 26. 6. tak bude mít rada pouze tři členy Tomáše Kaněru, Štěpána Zmátla a Radovana Koutského. Podrobnosti najdete v článku.

V pátek 25. 6. 2021 na své funkce v Radě MČ Praha 22 rezignovali čtyři její členové – místostarostka Mgr. Kateřina Erbsová (nestraník za Praha 22. Naše město), místostarosta Mgr. Pavel Kosař (STAN), Ing. Ivo Krátký (nestraník za Praha 22. Naše město) a Ing. et Mgr. Ondřej Lagner. PhD. (STAN).

 

Důvodem je změna na postu starosty, kterým se stal Tomáš Kaněra (ANO) a aktuální personální obsazení funkcí v Radě MČ Praha 22, které nerespektuje výsledek voleb z roku 2018, ani vůli velké části občanů v současné době. Zmínění radní odcházejí do opozice, protože koalice STAN a Praha22. Naše město ztratila v zastupitelstvu většinu 13 hlasů potřebnou k realizaci jejich cílů.

 

V Radě MČ tak kromě starosty pana Kaněry zůstali Štěpán Zmátlo (KDU – ČSL), který má v gesci finance a dopravu a Radovan Koutský (Svobodní), který má v gesci školství, kulturu a hospodářskou správu. Nové rozložení gescí odcházejících radních zatím není známo.

 

 

Mgr. Kateřina Erbsová

1. místostarostka do 25. 6. 2021 vč.

Datum vložení: 25. 6. 2021 11:16
Datum poslední aktualizace: 25. 6. 2021 11:26
Autor: Petra Vaňková