Mimořádná opatření pro cizí strávníky ve Veřejné jídelně (nikoli pro děti)

dps II

V souladu s Mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví k provozu služeb a maloobchodu zaměstnanci veřejné jídelny s účinností od 1. 11. 2021 povinně kontrolují ONT cizích strávníků při vstupu do provozovny/veřejné jídelny – nejpozději před vydáním oběda.

Strávník (toto neplatí pro děti do 12 let) může do vnitřních prostor veřejné jídelny, pokud nemá příznaky onemocnění covid-19 a může při kontrole provozovatele pomocí aplikace „Tečka“ nebo v jiné formě prokázat, že splňuje alespoň jednu z podmínek:

• Očkování (alespoň 14 dní od aplikace druhé dávky u dvoudávkové vakcíny, u jednodávkové vakcíny musí od očkování uplynout alespoň 14 dní.
  • prodělaná Nemoc (laboratorně potvrzené prodělání onemocnění covid-19, které není starší jak 180 dní).
  • Test.

V opačném případě mu nebude umožněn vstup/odběr oběda.

Strávníci vstupují do objektu veřejné jídelny s nasazeným ochranným prostředkem dýchacích cest, snímají jej pouze při konzumaci oběda.

Cizími strávníky jsou myšleny osoby využívajících služeb veřejné jídelny, tj. dospělí cizí strávníci a senioři.

Zaměstnanci škol a školských zařízení, které mají s danou školní jídelnou smlouvu o poskytnutí stravovacích služeb, nemusí prokazovat ONT.

• doba platnosti negativních testů byla nově zkrácena ze 7 dnů na 72 hodin u RT-PCR testů a ze 72 hodin na 24 hodin u Ag testů.
Datum vložení: 1. 11. 2021 14:07
Datum poslední aktualizace: 2. 11. 2021 13:29