REVOLUTION TRAIN – revoluční primární protidrogová prevence

Uhříněves vlaková stanice 28. – 29. 6. 2021 pro veřejnost od 15:30 do 18:00 hod. Vstup zdarma.
Šest stříbrných obrněných vagónů = 4 kinosály, 8 interaktivních místností a v nich příběh, jak snadné je propadnout drogám a jak těžké je se závislosti zbavit.

Cílem vlakového programu REVOLUTION TRAIN je prostřednictvím zapojení lidských smyslů zapůsobit na návštěvníka a inspirovat jej k pozitivním životním volbám. Jsou zde představeny mechanismy, kterými drogová závislost vzniká až do důsledků, které v životě závislé jedince čekají. Díky zapojení do reálného příběhu, emotivním situacím a interaktivnímu přístupu dokáže program zaujmout a dát prostor k přemýšlení nad nebezpečím legálních i nelegálních drog.

Program trvá 90 minut a je určen jak pro školní skupinky (od 12 do 17 let) tak i pro širokou veřejnost (děti od 10 let). Vítáni jsou i rodiče, protože náznaky užívání drog se objevují již u dětí ve velmi nízkém věku. Rodiče si závislosti u dítěte dlouho nemusí všimnout a nakonec může být pozdě.

Domovskou stanicí REVOLUTION TRAIN je nádraží Praha-Dejvice. Zde je možné vlak navštívit po předchozí rezervaci. Většinou tu stojí od prosince do března a o letních prázdninách. Po zbytek roku se vydává na cesty do dalších měst České republiky, Slovenska a Německa. Vlak byl již ve více než 150 městech a projekt navštívilo přes 150 tisíc lidí. REVOLUTION TRAIN dlouhodobě podporuje Národní protidrogová centrála. Podporu a záštity projektu udělili Policejní prezident PČR, ministr zdravotnictví ČR a další. Velkou podporou jsou pozitivní reakce dětí a pedagogů, kteří se programu zúčastnili.

Jak to u nás vypadá, se můžete podívat zde

Na reakce žáků a pedagogů se můžete podívat zde

Na vyjádření odborníků k programu se můžete podívat zde

www.revolutiontrain.cz