Školní jídelna se upravuje, děti čekají změny ve stravování

Školní jídelna

Po přístavbě prostoru šaten se letos o prázdninách spustila další etapa zefektivnění provozu školní jídelny.

Již několik let znepříjemňuje život uhříněveským školákům dlouhá čekací doba na výdej oběda ve školní jídelně. Po přístavbě prostoru šaten se letos o prázdninách spustila další etapa zefektivnění provozu školní jídelny.

V červenci začaly stavební a technologické úpravy ve stávajícím objektu školní kuchyně a jídelny, která byla postavena v letech 1999–2000. Došlo k úpravě výdeje jídel a mytí stolního nádobí, které byly nedostačující, a právě kvůli nim docházelo k dlouhým frontám strávníků. V návaznosti na tyto změny je upravena část přípraven a zásobování. V tomto místě také došlo k částečnému zásahu do obvodového pláště budovy. Prostory pro zásobování jsou rozšířeny v místech stávajícího přístřešku u zásobovacího vstupu. Stavba již řeší modernizaci provozu a stavební připravenost pro montáž nové gastronomické technologie.

V průběhu přípravy projektu však bylo zjištěno, že budova je v mnohem horším technickém stavu, než se předpokládalo, a objem prací musí být mnohem širší. Nezbytná je i výměna vzduchotechniky, zásadní oprava kanalizace, elektroinstalací a další stavební úpravy, které s rozšířením výdeje nesouvisí. Dokončení prací se z těchto důvodů protahuje i do školního roku. V současné době je termín ukončení předpokládán nejpozději do konce října.

Co to znamená pro strávníky? Dojde k několika změnám, ale oběd bude pro všechny děti zajištěn. Nebude se však vařit ve školní jídelně.

Po dobu omezeného provozu bude jídlo pro děti dodávat místní restaurace Hospůdka Na Lišce.

Žáci I. – IV. ročníků

- ZŠ U Obory se budou stravovat v Hospůdce Na Lišce.

- ZŠ Jandusů ve veřejné jídelně v DPS II.

Doprovod družinových dětí bude zajištěn.

Žáci V. – IX. ročníků se budou stravovat ve školní jídelně, kam se bude jídlo z restaurace dovážet.

Vzhledem k omezenému režimu nebude na výběr z více jídel, zůstává jedno hlavní jídlo a polévka. Cena oběda ani velikost porcí se nemění. Hygienické a výživové standardy zůstanou zachovány, vše probíhá v úzké spolupráci se školní jídelnou. V restauraci budou také vařit zaměstnanci školní jídelny.

Žáci, kteří mají nějaké dietní omezení a nemohou ten den vařené jídlo konzumovat, si mohou vzít svůj oběd, který jim pracovníci v místě stravování ohřejí.

Všichni přihlášení strávníci obdrželi e-mail s podrobnými instrukcemi, do kdy se musí obědy přihlásit a kde se jejich děti budou stravovat.

Z důvodu omezené kapacity množství obědů bohužel není v době rekonstrukce možné zajistit obědy pro cizí strávníky. Obědy pro pečovatelskou službu jsou zajištěny.

Prosíme, sledujte po dobu omezení aktuální informace na webových stránkách základních škol a školní jídelny. Věříme, že odměnou za toto dočasné omezení a trpělivost nás všech bude výrazně lepší organizace stravování a kultura stolování v naší školní jídelně.

Děkujeme vám za pochopení a omlouváme se za nepříjemnosti způsobené tímto omezením.

Rada MČ Praha 22

Datum vložení: 24. 8. 2020 23:30