Školy převzaly 3D tiskárny

V pátek 13. listopadu starosta MČ Praha 22 Vojtěch Zelenka předal školám 3D tiskárny, které budou použity při běžné výuce moderních technologií.

V ZŠ nám. Bratří Jandusů tiskárny převzal ředitel Jiří Měchura a v ZŠ U Obory si tiskárny převzala ředitelka Ivana Vodičková spolu vyučujícími Kateřinou Piksovou a Milanem Průchou.

Tiskárny pořídila městská část, při první covidové vlně, pro tisk částí ochranných štítů a dalších věcí v době, kdy jich byl velký nedostatek. Mohli jste se s nimi setkat třeba při zápisu do MŠ a ZŠ.

Už v tom čase se počítalo s tím, že tiskárny 3D budou později sloužit na školách při výuce moderních technologií.

Tiskárny jsou z dílny světoznámého výrobce 3D tiskáren firmy Prusa Research, kterou založil roku 2012 Josef Průša, český kutil, vynálezce a investor. V současné době je to nejrychleji rostoucí technologická firma ve střední Evropě dle Deloitte Fast 50 2018 s tempem růstu 17 118 % za poslední čtyři roky.

3D tisk zábavnou formou rozvíjí kreativitu i technické myšlení žáků. V moderním školství je jednou z nejpopulárnějších nových technologií.

Datum vložení: 13. 11. 2020 12:57
Datum poslední aktualizace: 13. 11. 2020 15:00