Radnice a infocentrum budou v pátek 29. října uzavřeny. Děkujeme za pochopení.

Volný čas

Knihovna má omezený provoz 1

Knihovna má omezený provoz

Datum: 18. 10. 2021

Vážení čtenáři, knihovna má nyní omezený provoz. V době otevírací doby muzea bude možno půjčovat knihy. Vracet knihy lze nonstop do sběrného boxu. Příjem nových členů a online rezervace jsou dočasně pozastaveny.

Den sokolstva - 8. října

Datum: 8. 10. 2021

I z řad uhříněveských sokolů jich několik padlo na bojištích 1. světové války a zahynulo v plynových komorách či na pochodech smrti v čase 2. světové války. Jejich oběti za svobodu českého a slovenského národa nesmí a nebudou zapomenuty. Proto jím touto připomínkou vzdáváme úctu a čest.

ilustrativní obrázek

Vyšel říjnový zpravodaj

Datum: 29. 9. 2021

Ve vašich poštovních schránkách se objeví do konce týdne, k přečtení je i v elektronické podobě. Najdete v něm novinky o Polyfunkčním domě v Pitkovicích, informace ke kulturnímu podzimu Prahy 22, historii Metransu a železničním nehodám.

Augrina musica: Cyklus koncertů v kostele Všech svatých začal

Datum: 28. 9. 2021

Jsme v chrámové lodi kostela Všech svatých. Je krátce po půl osmé večer, čtvrtek 23. září. V lavicích poklidně sedí asi třicet lidí, kteří si přišli poslechnout barokní hudbu 18.století, jejíž některé party byly objeveny před lety právě na kůru zdejšího kostela.

Foto: Nela Wojaczkowá

Začal CUKŘIK! Kulturní festival před Muzeem

Datum: 28. 9. 2021

V sobotu 25. 9. 2021 odpoledne začal před Muzeem CUKŘIK! - festival, který na Nové náměstí přinese pestrou směs kultury a sousedského setkávání. Na slavnostní zahájení přijala pozvání Hana Třeštíková a plno dalších vzácných hostů.

Galerii otevřou fotografie Pavla Baňky

Datum: 21. 9. 2021

První výstavou, po renovaci a nuceném jarním uzavření Muzea, bude série fotografií z cyklu Marginálie a Agrárie fotografa Pavla Baňky, které vznikaly průběžně během dvou desetiletí i v okolí Uhříněvsi.

CUKŘIK! Pojďme vdechnout plácku před Muzeem nový život.

Datum: 18. 9. 2021

Během pár podzimních týdnů přinese festival na Novém náměstí v Uhříněvsi pestrou směs kultury a sousedského setkávání. Od konce září do konce října se můžete těšit na výstavu v nově otevřené galerii, umělecké projekty v okolí, zábavu pro nejmenší, divadelní představení nebo posezení u dobré kávy.

foto bosé stezky

Vyzkoušejte bosou stezku v Pitkovickém parku

Datum: 2. 9. 2021

Slunečné počasí, odpolední teploty přes 20 °C, zujte boty a vyzkoušejte bosou stezku v Pitkovickém parku.

Zdroj: Facebook Civipolis

Uhříněveský zpravodaj je třetím nejlepším městským zpravodajem

Datum: 7. 7. 2021

Velehrad se stal v neděli 4. července dějištěm nejen Dnů lidí dobré vůle, ale i místem slavnostního vyhlášení výsledků celostátní soutěže O nejlepší obecní či městský zpravodaj. Třetí nejvyšší počet bodů získal v kategorii městských zpravodajů náš uhříněveský.

Designed by rawpixel.com / Freepik

Coworking - sdílené kanceláře v Muzeu

Datum: 4. 6. 2021

V pondělí 7. června začínají fungovat sdílená kancelářská místa s přístupem k vysokorychlostnímu internetu a možností tisku. Stačí mít jen svůj notebook či jiné zařízení. Můžete se zastavit jen na hodinku nebo pracovat celý den.

Pomozte rozšířit sbírky Muzea Uhříněves

Datum: 20. 4. 2021

Naše muzeum pátrá po lokálních historických materiálech. Především po fotografiích zaniklých částí a průmyslových objektů i ze spolkové činnosti. Uvítáme i videozáznamy, loga a výrobky místních značek. O historické cennosti nepřijdete, vytvoříme si jejich kopie a originály vám vrátíme.