Volný čas

titulní obrázek

Letní tančírna potřetí a naposled. Opět v neděli od 16 hodin

Datum: 9. 8. 2022

Posouváme se na taneční časové ose na Funky, Disco a Northern Soul.

Hudbu zajistí DJ i muzikanti, předtančení i workshop zase profesionální tanečníci. Můžete si samozřejmě zatančit samostatně nebo si jen posedět u dobré kávy či vínka.

Akce začíná potrvá do 19. hodiny na Novém náměstí před muz

Letní kino u muzea promítá v neděli Vyšehrad: Fylm!

Datum: 8. 8. 2022

Hlavní postavou ve sportovní komedii je Julius Lavický, fotbalista druholigového Vyšehradu, kterému se začalo konečně dařit... než na své svatbě zjistí, že má osmiletého syna, nedostatek financí na veselku vyřeší u lichvářů a musí se poprat s nekalými fotbalovými praktikami.

Začínáme ve 21.00 h.

Hlasování skončilo. Vybrali jste filmy do Letního kina 1

Hlasování skončilo. Vybrali jste filmy do Letního kina

Datum: 1. 7. 2022

31. 7. Mimořádná událost
7. 8. Kulový blesk
14. 8. Vyšehrad: Fylm
Těšíme se na vás před Muzeem na Novém náměstí, občerstvení zajištěno, vstup volný

Dětský den přilákal stovky rodin

Datum: 6. 6. 2022

Dětský den v sobotu 4.6. se opravdu vydařil. Počasí nám naštěstí přálo a všechny atrakce byly obloženy diváky.

Slavnostní sázení lidické hrušně

Datum: 1. 6. 2022

V pátek 27.5. byl za účasti desítek diváků slavnostně zasazen štěp původní lidické hrušně v parku na Husově náměstí.

Disco tanečnice získaly zlato

Datum: 1. 6. 2022

1. místo v kategorii produkce za Peter Pan's story 2022 vybojovalo ATS Domino na Mistrovství ČR v Chomutově. GRATULUJEME!

Skryté příběhy - nová trasa v Uhříněvsi 1

Skryté příběhy - nová trasa v Uhříněvsi

Datum: 24. 5. 2022

Mobilní hra pro školní zvídavé děti a hravé rodiče, se kterou jste se už možná setkali napříč republikou, má novou trasu v Uhříněvsi. Vrátíte se v historii do roku 1942 a na trase dlouhé 7,5 km pomůžete domácímu odboji.

77. výročí začátku Pražského povstání

Datum: 8. 5. 2022

Vzpomínková slavnost za účasti asi 100 přítomných. Kladení věnců u Pomníku padlých na Husově náměstí a vzpomínkové projevy v Husově kapli.

Čarodějnice 2022 1

Čarodějnice 2022

Datum: 2. 5. 2022

Uplynuly dva roky, než znovu vesele zaplály hranice o čarodějnicích. V sobotu o čarodějné noci hořely ohně na více místech Prahy 22. A všude bylo plno. Přinášíme vám malou fotogalerii z největší z akcí, na hřišti SK Čechie. Účast kolem 2000 lidí, psi a čarodějná košťata nepočítaje.

foto bosé stezky

Vyzkoušejte bosou stezku v Pitkovickém parku

Datum: 2. 9. 2021

Slunečné počasí, odpolední teploty přes 20 °C, zujte boty a vyzkoušejte bosou stezku v Pitkovickém parku.

Pomozte rozšířit sbírky Muzea Uhříněves

Datum: 20. 4. 2021

Naše muzeum pátrá po lokálních historických materiálech. Především po fotografiích zaniklých částí a průmyslových objektů i ze spolkové činnosti. Uvítáme i videozáznamy, loga a výrobky místních značek. O historické cennosti nepřijdete, vytvoříme si jejich kopie a originály vám vrátíme.