Připomínka 76. výročí Pražského povstání proběhla v tichosti

Ve středu 5. května 2021 se v 11 hodin u nově opraveného uhříněveského Pomníku padlých uskutečnilo kladení věnců jako připomínka k 76. výročí konce 2. světové války.

Ve středu 5. května 2021 se v 11 hodin u krásně opraveného uhříněveského Pomníku padlých uskutečnilo kladení věnců jako připomínka k 76. výročí konce 2. světové války. Kurátor Muzea Uhříněves Michal Klich k pomníku položil věnce za Městskou část Praha 22, TJ SOKOL Uhříněves, Občanský spolek Uhříněves a společný věnec římskokatolické a evangelické církve.

Prostor došel mnohých úprav. Kromě nového dláždění přibyly nové stožáry na vlajky a po mnoha letech se vrátily na své místo stojany na věčné ohně. Bohužel vzhledem ke epidemickým opatřením musel být letošní pietní akt uskutečněn v naprosté tichosti. Věříme, že vzhledem k postupujícímu očkování proti nemoci covid-19 bude situace v říjnu 2021 již taková, že si 103. výročí konce 1. světové války budeme moci na krásně opraveném prostranství na Husově náměstí připomenout tak, jak jsme zvyklí za účasti představitelů obce, spolků, školských zařízení i veřejnosti.

Připomenout si konec války a navštívit pietní místo můžete osobně na Husově náměstí, ale zapálit svíčku lze i virtuálně na: https://app.iprpraha.cz/apl/app/pietni-mista-1945/

Datum vložení: 5. 5. 2021 13:20
Datum poslední aktualizace: 5. 5. 2021 13:50