Volný čas

foto z tábora

Dotovaný ninja tábor má ještě volná místa

Datum: 21. 7. 2021

Poslední volná místa na táboře pro malé ninji. Na tábor přispívá MČ Praha 22, cena je tedy přijatelná pro všechny, kteří se mají chuť se něco naučit, nebojí se zapotit a chtějí prožít 7 dní plných akce a dobrodružství. Díky Dotačnímu programu děti z Uhříněvsi mají cenu 2770 Kč.

Titulní strana zpravodaje

Vyšel letní zpravodaj

Datum: 19. 7. 2021

Vyšel letní zpravodaj. Ve vašich poštovních schránkách se objeví do konce pracovního týdne, k přečtení je i v elektronické podobě. Na předních stranách časopisu najdete rozhovor s novým starostou, uvnitř čísla poslední díl k historii vlakové dopravy a plno dalších zpráv ze života v Praze 22.

Zdroj: Facebook Civipolis

Uhříněveský zpravodaj je třetím nejlepším městským zpravodajem

Datum: 7. 7. 2021

Velehrad se stal v neděli 4. července dějištěm nejen Dnů lidí dobré vůle, ale i místem slavnostního vyhlášení výsledků celostátní soutěže O nejlepší obecní či městský zpravodaj. Třetí nejvyšší počet bodů získal v kategorii městských zpravodajů náš uhříněveský.

Designed by rawpixel.com / Freepik

Coworking - sdílené kanceláře v Muzeu

Datum: 4. 6. 2021

V pondělí 7. června začínají fungovat sdílená kancelářská místa s přístupem k vysokorychlostnímu internetu a možností tisku. Stačí mít jen svůj notebook či jiné zařízení. Můžete se zastavit jen na hodinku nebo pracovat celý den.

fotografie z natáčení

Jak se vyznat v lese dětských knih

Datum: 27. 5. 2021

Dvě dámy, nakladatelka a pedagožka, a Otakar Brousek, který více než hodinové povídání o knihách pro děti a čtení, plné cenných informací rad a tipů, rozzářil pozitivní energií a naprosto skvělým přednesem.

ILUSTRATIVNÍ OBRÁZEK

Upozorňujeme ženy na případ obtěžování

Datum: 21. 5. 2021

Upozorňujeme ženy na případ obtěžování, který se odehrál 20. 5. v odpoledních hodinách mezi Netluky a Královicemi. Prosíme, dbejte bezpečnosti při pohybu na odlehlých místech.

Připomínka 76. výročí Pražského povstání proběhla v tichosti

Datum: 5. 5. 2021

Ve středu 5. května 2021 se v 11 hodin u nově opraveného uhříněveského Pomníku padlých uskutečnilo kladení věnců jako připomínka k 76. výročí konce 2. světové války.

Pomozte rozšířit sbírky Muzea Uhříněves

Datum: 20. 4. 2021

Naše muzeum pátrá po lokálních historických materiálech. Především po fotografiích zaniklých částí a průmyslových objektů i ze spolkové činnosti. Uvítáme i videozáznamy, loga a výrobky místních značek. O historické cennosti nepřijdete, vytvoříme si jejich kopie a originály vám vrátíme.

Foto z výstavy: Tomáš Sysel

Ocelová města. První výstava v rekonstruovaném muzeu.

Datum: 22. 2. 2021

První etapa proměny Uhříněveského muzea je hotová, v galerii proto odstartovala online vernisáží první výstava, kterou můžete navštívit zatím jen virtuálně.