Uhříněves rozsvítil světelný festival

foto

V centru Prahy 22 proběhl v sobotu 3. října první ročník světelného festivalu Rozsviť Uhříněves.

Centrum Uhříněvsi protnula festivalová trasa s celkem pěti zastaveními a světelnými instalacemi současných českých umělců a uměleckých kolektivů a umožnila výjimečně přístup i do běžně nepřístupných míst. Smyslem akce, kterou pořádala městská část ve spolupráci se spolkem Praha Nejvíc, bylo totiž nejen oživit místní kulturní nabídku, ale dostat lidi do ulic a seznámit je blíže s místem, kde žijí.

Všichni, kdo přišli tak mohli sledovat živý videomapping kolektivu FotonX na DJský set Evy Porateng promítaný na budovu Uhříněveského muzea, prohlédnout si zblízka Liánu od Jakuba Nepraše ve skleníku bývalé zahrádkářské kolonie, obdivovat světelné instalace Jana Hladila a Marka Šilpocha v areálu bývalého zámku, nebo světelně-zvukovou instalaci od Hyperbinary v Divadle U22.

Akce měla i charitativní rozměr. Návštěvníci přímo na místě přispěli Nadačnímu fondu Českého rozhlasu Světluška částkou přes 9000 korun.

Máme radost, že se účastníkům akce líbila, a ještě větší, že se zapojili místní jako dobrovolníci a partneři. Od jednotlivců, kteří pomáhali s přípravou, fotili, organizovali, uváděli, rozdávali letáky či dělali „spojku“ na trase, přes kolektivy z řad seniorek, které se ujaly charitativního stánku, dobrovolných hasičů či sportovců HSCP, kteří pomohli s ostrahou instalací a dohledem nad bezpečností, pomoc městské policie, po partnerství firem Metrans, Kormak Praha, VÚŽV  a Pražská energetika, a.s. Děkujeme, bez vás by festival nebyl.

Datum vložení: 7. 10. 2020 17:12
Datum poslední aktualizace: 8. 10. 2020 10:55