Uhříněveský zpravodaj je třetím nejlepším městským zpravodajem

Zdroj: Facebook Civipolis

Velehrad se stal v neděli 4. července dějištěm nejen Dnů lidí dobré vůle, ale i místem slavnostního vyhlášení výsledků celostátní soutěže O nejlepší obecní či městský zpravodaj. Třetí nejvyšší počet bodů získal v kategorii městských zpravodajů náš uhříněveský.

Porota se shodla na tom, že z přihlášených městských zpravodajů je tentokrát nejlepší Jablonecký měsíčník, který vydává město Jablonec nad Nisou v Libereckém kraji, druhý největší počet bodů získal Zpravodaj města Uherské Hradiště ze Zlínského kraje, třetí nejlepší je Uhříněveský zpravodaj z městské části Praha 22. Poděkování patří všem, kteří se na vizáži i obsahu našeho měsíčníku podíleli.

Ze stovek přihlášených bylo pro hodnotitele velmi obtížné vybrat a obodovat nejlepší zpravodaje z roku 2020. „Dlouho jsme jimi listovali a zvažovali, který z nich je skutečně ten top nejen po stránce grafické, ale také co do kvality textů, pestrosti, a nakonec i celkového dojmu,“ uvedla při předávání cen místopředsedkyně hodnotící komise Marie Šuláková

Při vyhlašování rovněž zazněla slova uznání všem, kdo se na práci při vydávání zpravodajů podílí. A to i v souvislosti s covidovou pandemií, která obsahy všech loňských čísel napříč celou republikou poznamenala. „Covid byl společným tématem, ve všech obecních a městských zpravodajích se psalo o konkrétní formě pomoci obyvatelům, kteří radniční periodika skutečně čtou. Potvrdilo se, že zpravodaje mají lidi nejen bavit, vzdělávat, stmelovat, ale že mohou významně přispět k informování v dobách krize. Zpravodaje v době pandemie také nahradily společenskou činnost v obcích. Za to patří všem tvůrcům poděkování,“ uzavřela Marie Šuláková.

Soutěž již podesáté vyhlásilo občanské sdružení Civipolis o.p.s. Spoluvyhlašovatelem je tradičně Katedra politologie FF UP v Olomouci, UNIVES.EU, Sdružení místních samospráv ČR, Angelus Aureus o.p.s. a Středomoravská agentura rozvoje venkova.

Vyhlaseni vysledku_TZ_2021.pdf
Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 456,94 kB