Volný čas

Galerii otevřou fotografie Pavla Baňky

Datum: 21. 9. 2021

První výstavou, po renovaci a nuceném jarním uzavření Muzea, bude série fotografií z cyklu Marginálie a Agrárie fotografa Pavla Baňky, které vznikaly průběžně během dvou desetiletí i v okolí Uhříněvsi.

CUKŘIK! Pojďme vdechnout plácku před Muzeem nový život.

Datum: 18. 9. 2021

Během pár podzimních týdnů přinese festival na Novém náměstí v Uhříněvsi pestrou směs kultury a sousedského setkávání. Od konce září do konce října se můžete těšit na výstavu v nově otevřené galerii, umělecké projekty v okolí, zábavu pro nejmenší, divadelní představení nebo posezení u dobré kávy.

společné foto

Během Uhříněveského splávku nachytali malí lovci celkem 118 ryb

Datum: 16. 9. 2021

18. ročník dětských rybářských závodů Uhříněveský splávek, jako vždy pod laskavou patronací svatého Petra, ten je přece patronem rybářů, proběhl v sobotu 4. září u rybníka Vodice.

Pitkovický chodník aneb poznej svého souseda

Datum: 7. 9. 2021

Pitkovický chodník, oblíbená podzimní sousedská akce, byl první neděli v září plný halasících rodin. Spousta dobrot a stánky s drobnými atrakcemi lákaly především děti. Své si tu ale našli i dospělí, kteří si přišli popovídat.

foto bosé stezky

Vyzkoušejte bosou stezku v Pitkovickém parku

Datum: 2. 9. 2021

Slunečné počasí, odpolední teploty přes 20 °C, zujte boty a vyzkoušejte bosou stezku v Pitkovickém parku.

Titulní strana zpravodaje

Vyšel zářijový zpravodaj

Datum: 30. 8. 2021

Ve vašich poštovních schránkách se objeví do konce pracovního týdne, k přečtení je i v elektronické podobě.

Den draka oslovil všechny věkové kategorie a dštěl oheň...

Datum: 30. 8. 2021

Poslední srpnovou sobotu se konal v Uhříněvsi druhý ročník Dne draka.

Zdroj: Facebook Civipolis

Uhříněveský zpravodaj je třetím nejlepším městským zpravodajem

Datum: 7. 7. 2021

Velehrad se stal v neděli 4. července dějištěm nejen Dnů lidí dobré vůle, ale i místem slavnostního vyhlášení výsledků celostátní soutěže O nejlepší obecní či městský zpravodaj. Třetí nejvyšší počet bodů získal v kategorii městských zpravodajů náš uhříněveský.

Designed by rawpixel.com / Freepik

Coworking - sdílené kanceláře v Muzeu

Datum: 4. 6. 2021

V pondělí 7. června začínají fungovat sdílená kancelářská místa s přístupem k vysokorychlostnímu internetu a možností tisku. Stačí mít jen svůj notebook či jiné zařízení. Můžete se zastavit jen na hodinku nebo pracovat celý den.

fotografie z natáčení

Jak se vyznat v lese dětských knih

Datum: 27. 5. 2021

Dvě dámy, nakladatelka a pedagožka, a Otakar Brousek, který více než hodinové povídání o knihách pro děti a čtení, plné cenných informací rad a tipů, rozzářil pozitivní energií a naprosto skvělým přednesem.

Pomozte rozšířit sbírky Muzea Uhříněves

Datum: 20. 4. 2021

Naše muzeum pátrá po lokálních historických materiálech. Především po fotografiích zaniklých částí a průmyslových objektů i ze spolkové činnosti. Uvítáme i videozáznamy, loga a výrobky místních značek. O historické cennosti nepřijdete, vytvoříme si jejich kopie a originály vám vrátíme.