Výsledky fotografické a literární soutěže

fotografie

Na sklonku minulého roku probíhaly v naší MČ dvě soutěže pro naše žáky - literární a fotografická.

Literární soutěž

Soutěž pro možné budoucí spisovatele měla společný žánr – pohádku. Mělo být použito jedno z osmi témat, které souvisí s místopisem či historií Uhříněvsi a okolí. Zaslané práce budou upraveny profesionálem Davidem Růžičkou tak, aby byly vhodné pro začínající čtenáře. Městská část totiž na začátku každého školního roku rozdává prvňáčkům knihu s věnováním, nejen jako upomínku na první školní den, ale také k podpoře čtenářských dovedností. Cílem soutěže bylo získat náměty pohádek od dětí pro děti a knihu v budoucnu vydat.

Prací se sešlo skoro sedmdesát. a byly vybrány nejlepší ve třech věkových kategoriích. Gratulujeme vítězům:

Výherci obdrží věcné ceny k podpoře jejich další tvůrčí činnosti.

Článek o soutěži s komentářem básníka a spisovatele Davida Růžičky najdete na straně 24 Uhříněveského zpravodaje 2/2021.

Fotografická soutěž

Soutěž vyhlásil spolek Praha Nejvíc ve spolupráci s MČ a porotci hodnotili anonymně zaslané snímky podle kritérií - aktuální společenské téma, netradiční pohled ztvárnění, ucelenost souboru a fotografické zpracování. Oceněny byly díla třech autorů a navíc byla udělena zvláštní cena. Potěšilo nás, že na „umělecké oko“, přípravu a promyšlenost zpracování nemá vliv věk. Absolutní vítězkou se totiž stala Karolína Machačová ze 6. třídy, druhý byl deváťák David Hašek a na bronzové příčce se umístil páťák Michal Kappel. Zvláštní ocenění obdržela Natálie Kosňanská, která do fotografie zapracovala počítačovou grafikou své pocity z dětství.

Výhercům gratulujeme. Karolína získala kompaktní fotoaparát a všichni ocenění se budou moci zúčastnit fotografického kurzu s jedním z profesionálů, kteří snímky hodnotili - Tomášem Syslem. Kurz proběhne, až to epidemická situace dovolí.

Všechny zaslané fotografie si můžete prohlédnout ve fotogalerii, podrobnější povídání s profi komentářem předsedy poroty Davida Rauba je také v únorovém čísle uhříněveského zpravodaje, tentokrát na dvoustraně 22-23.

Kappel.pdf

Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 113,41 kB