Volný čas

ilustrativní obrázek

Online minikurz šití vysíláme ve čtvrtek večer

Datum: 21. 4. 2021

Pokračujeme ve čtvrtečních online večerech vysílaných z Muzea. Ukážeme si, krok za krokem, jak ze starých triček či mikin vytvořit něco nového. Potřebovat budete jen šicí stroj, špendlíky, gumu a nějaké starší oblečení co nenosíte. Těšíme se na viděnou v 19:30 na YouTube MČ Praha 22.

Pomozte rozšířit sbírky Muzea Uhříněves

Datum: 20. 4. 2021

Naše muzeum pátrá po lokálních historických materiálech. Především po fotografiích zaniklých částí a průmyslových objektů i ze spolkové činnosti. Uvítáme i videozáznamy, loga a výrobky místních značek. O historické cennosti nepřijdete, vytvoříme si jejich kopie a originály vám vrátíme.

fotografie

Nové dětské a workout hřiště je zprovozněno ve Sluneční čtvrti

Datum: 19. 4. 2021

Ve čtvrtek 15. dubna nám bylo dodavatelem předáno hřiště v ul. Saturnova. Herní prvky mohou využívat děti, workoutové prvky dospělí. Počítá se také s výsadbou zeleně.

kraslice

Malování kraslic v Muzeu v pořadu Wifina na ČT Déčko

Datum: 2. 4. 2021

S Lenkou Volkovou v našem Muzeu vznikla reportáž pro pořad Wifina. Uvidíte ji v pátek 2. dubna od 15.40 hodin na ČT Déčko. Shlédnout půjde i ze záznamu, stejně jako náš livestream.

titulní strana

Vyšel dubnový zpravodaj

Datum: 30. 3. 2021

Hlavním tématem je revitalizace nám. Bratří Jandusů, dále se dozvíte o nákupu a plánované přestavbě ubytovny Misuri, postupu získávání stavebního povolení a výsledcích práce v oblasti sociální a zdravotní péče. A chybět samozřejmě nemůže ani velikonoční a jarní tématika.

Foto z výstavy: Tomáš Sysel

Ocelová města. První výstava v rekonstruovaném muzeu.

Datum: 22. 2. 2021

První etapa proměny Uhříněveského muzea je hotová, v galerii proto odstartovala online vernisáží první výstava, kterou můžete navštívit zatím jen virtuálně.

ilustrativní foto

Farmářské trhy se nekonají

Datum: 5. 1. 2021

V 5. stupni PES se středeční trhy na Novém náměstí nebudou konat.