Kam se obrátit o pomoc? Jsme tu pro vás

ilustrativní obrázek

Důležité kontakty pro občany, kteří potřebují pečovatelskou službu, dávky, ošetřovné nebo se ocitli v hmotné nouzi.

Současná doba a s ní často související pokles příjmů přivádí mnoho občanů do těžké sociální situace. Jsme připraveni vám pomoci případně vám poradit kam se o pomoc obrátit. Kontaktujte telefonicky náš odbor sociálních věcí a zdravotnictví na číslech: 271 071 880 nebo 271 071 883.

Pokud žádáte dávky na Úřadu práce, je nově možné podávat vyplněnou žádost elektronicky  a to i bez zaručeného elektronického podpisu ZDE.

Museli jste doma zůstat s dětmi do deseti let? Máte nárok na ošetřovné po celou dobu zavření škol. Kde a jak si o něj žádat najdete ZDE.

Pokud potřebujete výpomoc pečovatelské služby – zajištění hygieny, donášku a podávání obědů a další – volejte 702 091 434 (Po–Pá 9-16) .

Praha 22 má svůj Humanitární fond a Potravinovou banku, pokud se vám nedostává základních životních potřeb či nevíte kam se obrátit, neváhejte se ozvat. Jsme tu pro vás.

Mgr. Kateřina Erbsová
1. místostarostka a radní pro sociální věci a zdravotnictví