Praha 22 zašle čtyřem obcím finanční pomoc

foto z Mikulčic

Jako výraz solidarity nabídla Městská část Praha 22 finanční pomoc jihomoravským obcím zasaženým tornádem. Jedná se o obce Hrušky, Mikulčice, Lužice a městys Moravská Nová Ves. Každá z nich dostane peněžní dar ve výši 25.000 Kč.

Po konzultaci s postiženými obcemi se aktuálně jeví jako nejdůležitější pomoc finanční.

Finanční příspěvek

Ideálně přispějte finančně na některý z transparentních účtů různých nadací.

Dobrovolníci, hlaste se

Pokud se s pomocí chcete připojit aktivně, kontaktujte krizovou linku Jihomoravského kraje.

Materiální pomoc

První dodávka materiální pomoci již z Prahy 22 odjela. Velké poděkování patří občanům MČ, firmě AZ Mobility za bezplatné zapůjčení dodávky a Janě Vokrouhlíkové za bleskovou organizaci akce.

Druhý odvoz proběhne ve čtvrtek 1/7 brzy ráno. Sbírku materiálu pro Moravu budete moci přinést 29.6. a 30.6. do ulice K Sokolovně 199/5 od 17.00 do 20.00 hodin. Kontakt: Vokrouhlíková Jana 723 938234. Případně lze materiál donést na radnici po telefonické domluvě na tel: 732 273 507.

Pro pomoc materiální je vhodné sledovat zprávy krizových štábů zasažených oblastí, kde se dozvíte, jaké je akutně třeba zboží či vybavení.

V úterý 29/6 jsou to:

stavební materiál : schůdky , žebříky , klempířská kladiva , akunářadí , hřebíky , vruty, OSB desky , střešní desky , kolečka , elektrocentrály, montážní pěny, řetězy do motorových pil , struny do strun. sekaček , kleště štípací , kombi , hrábě, stavební přilby ochranné , ochranné brýle
ostatní : motorové oleje , oleje do motorových pil , PB lahve malé , lampičky na PB lahve, svítilny , baterky čelovky a baterie do nich , kanystry s naftou a benzínem, malá čerpadla na sprchu a sprchové hadice na ně, prodlužovací kabely, power banky a příslušenství nabíjecí k nim , odmašťovadla , líh, nesmyvatelné tlusté fixy , party stany , židle
zdrav, materiál : opalovací krémy , repelenty , panthenoly na poleniny , obvazy , náplasti, betadiny a podobné dezinfekce na rány , zodac , analergin , ibalgin , paralen , panadol , panadol čípky a dětské sirupy nurofen , panadol , krémy na opruzeniny pro děti , endiaron , smecta , voltaren ibalgin aulin a voltaren masti na bolest
z potravin: jen energetické nápoje a káva ledová v plechovkách
Datum vložení: 28. 6. 2021 16:22
Datum poslední aktualizace: 29. 6. 2021 16:35