Sedm lidí bez domova našlo uplatnění díky projektu na podporu osob bez přístřeší

Na sklonku minulého roku Praha 22 dostala dotaci na projekt Resocializace a adaptace osob bez přístřeší.

Na sklonku minulého roku Praha 22 dostala dotaci na projekt Resocializace a adaptace osob bez přístřeší ve výši 592 000 Kč. Do projektu se nám dosud podařilo zapojit sedm lidí bez domova v naší lokalitě. Zaměstnáváme je formou DPP a DPČ na úklidové a zahradnické práce, které platíme právě z dotace MHMP. Součástí projektu je i supervize sociálního pracovníka a pomoc s vyřízením dokladů či jiných úskalí, se kterými se lidé bez domova potýkají. Z projektu se nám také podařilo vybudovat centrum denní hygieny, kde se tito lidé mohou umýt a vyprat si oblečení. Nechybí ani sušička prádla, která bude potřeba zejména v zimních měsících. Nyní „naši bezdomovci“ pracují v nově vznikajícím parku za radnicí. Jsme moc rádi, že se jim daří osvojovat si pracovní návyky, mají znovu pocit sebeuplatnění, sebeúcty a cítí se součástí společnosti. Velké poděkování patří všem, kteří se na vzniku a realizaci toho projektu podílejí.

Datum vložení: 7. 6. 2021 14:57
Datum poslední aktualizace: 7. 6. 2021 17:22