Dbejte zvýšené pozornosti v pitkovickém parku

V úterý 14. března večer došlo v Pitkovicích k mimořádné události: ve východní části pitkovického parku spadl na silnici K Dálnici strom a vážně poškodil projíždějící auto. Důvodem pádu stromu byl silný vítr a patrně i poškození kořenového systému.

Naštěstí nedošlo k žádným zraněním jen k hmotné škodě.

Rada městské části kvůli tomu požádala Odbor životního prostředí o bezodkladný posudek dřevin v pitkovickém parku mimo rámec pravidelných kontrol. Následně bude provedena plošná kontrola všech potenciálně rizikových dřevin v městské části dendrologem, což ale bude vzhledem k rozsáhlosti porostu nějakou dobu trvat.

Úsek, kde došlo k pádu stromu, byl částečně zajištěn páskou, zbytek dokončí Městská policie zítra za denního světla. Žádáme občany, aby nevstupovali do uvedeného prostoru a i kolem něj se pohybovali se zvýšenou opatrností, zvláště v době nepříznivého počasí a silnějšího větru.

Datum vložení: 15. 3. 2023 20:57
Datum poslední aktualizace: 15. 3. 2023 21:05