Sáčky pro pejskaře doplňujeme pravidelně

ilustrativní fotografie

Bohužel se ale často stává, že je do pár hodin celý svazek sáčků pryč. Prosíme, neberte si domů celá balení. Kromě nesolidárnosti s ostatními často poničíte i stojan, který je pak nutné opravit.

Opět se nám množí podněty, že chybí v zásobnících sáčky na psí exkrementy. Doplňujeme je pravidelně každý týden. Bohužel se často stává, že je do pár hodin celý svazek sáčků pryč. Za normálních okolností by vydržel minimálně do dalšího plnění. Žádáme vás, neberte si domů celá balení. Kromě nesolidárnosti s ostatními často poničíte i stojan, který je pak nutné opravit. Za loňský rok byly nakoupeny sáčky za téměř 90.000 Kč.

Zároveň prosíme pejskaře, aby si na procházku vzali i sáček z domova a nespoléhali na jejich přítomnost v zásobnících. Čistota je častým důvodem sporů mezi pejskaři a ostatní veřejností a musíme potvrdit, že pro část pejskařů bohužel stále není samozřejmostí uklízet po svém psovi. Povinnost neprodleně uklidit po svém psovi je zakotvena ve vyhlášce o čistotě (č. 8/2008 Sb. hl. m. Prahy). Naše městská část se snaží vyjít vstříc slušným a zodpovědným pejskařům a při platbě poplatku za psa poskytuje speciální sáčky na sběr psích exkrementů.

Další povinnosti majitelů psů

Datum vložení: 5. 3. 2021 11:17