Ochrana obyvatelstva - tísňová volání

Ochrana obyvatelstva obecně zahrnuje organizační, technické, záchranné a další opatření, které mají chránit obyvatelstvo a majetek před následky mimořádných událostí a krizových situací.

Ochrana obyvatelstva obecně zahrnuje organizační, technické, záchranné a další opatření, které mají chránit obyvatelstvo a majetek před následky mimořádných událostí a krizových situací. Důraz je kladen především na ochranu fyzických a právnických osob, jejich majetku a životního prostředí před nepříznivými vlivy vyvolanými činností člověka či přírodou.

Ochrana obyvatelstva MČ Praha 22 je koordinovanou činností orgánů státní správy a samosprávy, záchranných složek a dalších subjektů činných v „Záchranném bezpečnostním systému“.

Čísla tísňového volání:

112    JEDNOTNÉ EVROPSKÉ ČÍSLO TÍSŇOVÉHO VOLÁNÍ
150    HASIČSKÝ ZÁCHRANNÝ SBOR
155    ZDRAVOTNICKÁ ZÁCHRANNÁ SLUŽBA
156    MĚSTSKÁ POLICIE
158    POLICIE ČESKÉ REPUBLIKY
1239   ÚNIK PLYNU

267 710 961 detašované pracoviště Městské policie v Uhříněvsi (policejní dům na Novém náměstí)

274 868 059 místní oddělení Policie ČR v Uhříněvsi (policejní dům na Novém náměstí)

702 278 225 pracovník krizového řízení ..............., pracoviště Úřad MČ Praha 22, 1. patro, číslo kanceláře 121.

Jak postupovat při volání na tísňovou linku:

1. Oznamte místo události

2. Popiště danou událost (co se stalo, kdo je obětí, apod.)

3. Podejte informace o  sobě jako volajícím

V některých případech je potřebné provést zpětný ověřovací hovor, buďte proto dostupní.

Specifikum tísňové linky 112

Jedná se o evropské číslo tísňového volání, lze ho tedy použít všude na území Evropské unie. V České republice lze toto číslo volat v následujících případech:

• nemáte jistotu, kterou národní tísňovou linku vytočit vzhledem k rozsahu události
  • Váš mobilní operátor nemá v daném místě signál
  • nemůžete si vzpomenout na národní čísla tísňového volání

Na závěr je třeba si pamatovat, že zneužívání volání na  tísňové linky je trestné!

Datum vložení: 30. 3. 2014 21:03
Datum poslední aktualizace: 30. 7. 2022 23:20