Investice a projekty

Polyfunkční dům Pitkovice 1

Polyfunkční dům Pitkovice

Datum: 9. 7. 2020

Rada schválila vypsání veřejné zakázky na zhotovitele. Souběžně s tendrem probíhat společné územní a stavební řízení. Předpokládaný termín vydání stavebního povolení je na přelomu srpna a září.

ilustrativníí obrázek

V Praze 22 vznikne P+R parkoviště a chodník do Netluk. Obojí z dotace

Datum: 18. 12. 2019

Ještě před koncem roku se naší městské části podařilo získat dvě dotace v celkové výši 15,41 mil. Kč

ilustratní obrázek

Představení MŠ V Bytovkách na EARCH.

Datum: 15. 10. 2019

Architekti Tomáš Veselý a Martin Hajný vypracovali letos studii nové mateřské školy pro okrajovou městskou čtvrť Praha-Uhříněves. Celé jedno patro budovy ve tvaru písmene U autoři plánují zahloubit pod zem, tak aby školka doslova srostla se svým okolím. Její zelená střecha by tak měla sloužit jako veřejný park.

hostivařská spojka

Hostivařská spojka postoupila. Má schválené projektanty a inženýring

Datum: 1. 10. 2019

Rada hl. města Prahy včera schválila výběr dodavatelů dvou veřejných zakázek na projektovou a inženýrskou činnost pro Hostivařskou spojku (označená zeleně). Ta by měla v budoucnu vytvořit obchvat Uhříněvsi a Dolních Měcholup pomocí propojení Kutnohorské ulice s plánovaným dálničním okruhem 511 a zabránit tak projíždění tranzitní dopravy skrz centra městských částí.

vizualizace

Lávku Ke Kříži podél železničního mostu bude stavět magistrát

Datum: 8. 8. 2019

V tomto týdnu byla předána investičnímu odboru kompletní dokumentace ke stavbě, která má vydané stavební povolení. Magistrát nyní provede kontrolu dokumentace a začne připravovat výběrové řízení na zhotovitele.