Slavnostní sázení lidické hrušně

V pátek 27.5. byl za účasti desítek diváků slavnostně zasazen štěp původní lidické hrušně v parku na Husově náměstí.

Slavnosti předcházela strhující přednáška pana Miroslava Kaliby v Uhříněveském muzeu, jakým osudem se vlastně původní hrušeň dochovala a jak byla pomocí fotografií identifikována. (Pan Kaliba je synem jedné z přeživších lidických žen.)

Společně se starostou Prahy 22, panem Tomášem Kaněrou a za účasti řady dalších lidí, např. kurátora Michala Klicha, kulturní referentky Hany Spěšné, radního pro kulturu Radovana Koutského, Jitky Rothové a dalších se poté spolupodílel na zasazení štěpu hrušně z Lidic do země. Doufejme, že rok 2022, rok sadby, bude pro stromek příznivý.

Slavnost završila česká hymna, zazpívaná dětským pěveckým sborem Jiskřička pod vedením Anny Nebáznivé. Celá akce byla zachycena také reportéry PRAHA TV.

Datum vložení: 1. 6. 2022 16:35
Datum poslední aktualizace: 2. 6. 2022 22:30